شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1401/05/26 شناسه خبر: 1890629
کارشناس بازی‌های موبایلی:

"توپ ماجراجو" بازی بومیِ مهارتی - معمایی است

"توپ ماجراجو" بازی بومیِ مهارتی - معمایی است
سمیه فدایی گفت: بازی "توپ ماجراجو" توسط سازندگان بومی کشور ساخته شده و مورد تایید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سمیه فدایی کارشناس رسانه و بازی‌های موبایلی در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: بازی های رایانه ای جزء جدایی ناپذیر بازی های کودکان و نوجوانان شده است.

وی ادامه داد: والدین نمی توانند کودکان را از انجام این بازی ها منع کنند زیرا عصر تکنولوژی با جذابیت این بازی ها را به مخاطب تزریق کرده و امروز جزو بازی های پرطرفداردر جامعه است.
 
فدایی افزود: بازی صنعتی بزرگ و پر درآمد است و نباید فقط به جنبه سرگرمی آن توجه کرد زیرا بازی بستری برای انتقال بسیاری از پیام های مهم به دنیاست.
 
این کارشناس تصریح کرد: والدین برای اینکه آسیب های این فضا را کاهش و به حداقل برسانند باید بازی های معمایی - فکری رایانه ای را برای کودکان خود انتخاب کنند.
 
فدایی با اشاره به اینکه توپ ماجراجو، یک بازی بومی مورد تایید بنیاد ملی بازی های رایانه ای کشور است، گفت: این بازی توسط سازندگان بومی کشور ساخته شده است.
 
وی افزود: توپ ماجراجو یک بازی ایرانی در سبک ماجراجویی که برای پلتفرم اندروید عرضه شده است.
 
این کارشناس ادامه داد: در این بازی باید از تمام مهارت‌های ذهن و دست خود در یک محیط چالشی و معمایی استفاده کنید تا توپ را از لابه لای تیغ‌های برنده و گودال‌های مرگبار عبور دهید، کلیدها را پیدا کنید و به سمت دروازه حرکت کنید.
 
فدایی بیان کرد: در این بازی برای کنترل توپ نیازی به فشار دادن دکمه نیست، صرفا کافی است زاویه موبایل را در مسیری که قصد دارید توپ در آن حرکت کند، کج کنید.
 
وی تاکید کرد: توپ‌های متنوع با قابلیت‌های گوناگون هم در فروشگاه برای کاربران در ازای پرداخت سکه قابل خرید هستند و هر توپ ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد.
 
این کارشناس ادامه داد: برای این که در مقابل تیغه‌ها، گوشت‌کوب‌ها و گودال‌ها مقاومت بیشتری داشته باشید می توانید از فروشگاه، قلب و محافظ تهیه کنید تا راحت‌تر مراحل بازی را به پایان برسانید.
 
فدایی افزود: آسیب های بازی های مجازی با بازی های بومی به حداقل می رسد اما مدیریت زمان نیز باید در اولویت والدین قرار گیرد.
 
وی گفت: هیچ بازی ای نمی تواند جایگزی بازی های گروهی و حقیقی شود زیرا فرد در حین بازی مهارت هایی را نیز آموزش می بیند.
 
این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: بازی برای کودک یک ضرورت غیر قابل انکار است اما انتخاب هوشمندانه نوع بازی بسیار مهم و حیاتی است و والدین باید این مهم را در نظر بگیرند.
 
علاقه‌مندان جهت استفاده از این بازی می توانند به سایت بازار یا سایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای کشور مراجعه کنند.
 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/news/1890629.html/share
ارسال نظر
نظرات