شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1401/05/26 شناسه خبر: 1890627
کارشناس علوم قرآنی:

غیبت؛ گناهی که برکت را از خانه دور می‌کند

غیبت؛ گناهی که برکت را از خانه دور می‌کند
زهرا محرمی گفت: تقریبا در ۹۰ درصد از جمع‌های زنان غیبت شایع و واضح است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا محرمی، کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: معمولا وقتی در جمع بانوان قرار می گیرید تقریبا در ۹۰ درصد جمع های آنها رذیلت اخلاقی به نام غیبت، شایع و واضح است.

وی ادامه داد: برخی از بانوان به طور واضح و آشکار می گویند: "بیایید دور هم جمع شویم و کمی غیبت کنیم."
 
محرمی افزود: بارها و بارها از گناه های عظیم غیبت کردن در اذهان شنیده اید اما در عمل باز هم در این شرایط قرار می گیرید و با جمع همراه می شوید.
 
این کارشناس تصریح کرد: این رذیلت اخلاقی زمانی بروز می کند که جمعی از پیشرفت و موفقیت یک فرد احساس حسادت کرده و با حرف زدن درصدد توجیه آن موفقیت هستند.
 
وی گفت: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: "برحذر باش و از غیب کردن بپرهیز، گناه غیبت از گناه (عمل شنیع) زنا به مراتب بزرگتر است!" این حدیث عمیق گناه غیبت کردن را بیان می کند.
 
محرمی ادامه داد: همچنین پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: "خودداری از غیبت کردن، در نزد خداوند متعال از ده رکعت نماز مستحبی محبوب تر است."
 
این کارشناس افزود: وقتی در جمعی قرار می گیرید که عده ای در حال غیبت کردن هستند، سریعا این جمع را ترک کنید و یا به حرف های آنها گوش ندهید که در گناه آنها سهیم نشوید.
 
وی تاکید کرد: این رذیلت اخلاقی در بین بانوان شایع تر است زیرا مردان وقتی در جمع قرار می گیرند بیشتر در مورد کسب و کار صحبت می کنند و کمتر خود را درگیر غیبت کردن می کنند.
 
محرمی گفت: غیبت کردن در زندگی نیز تاثیر می گذارد و ریشه آن به منیت ها بر می گردد، این رذیلت اخلاقی باید به صورت حقیقی توسط خود فرد کنترل و رعایت شود.
 
این کارشناس افزود: غیبت کردن به مرور برکت و رحمت را از خانه از بین می برد بنابراین سعی کنید از قرار گرفتن در جمعی که مسبب گناه است، خودداری کنید و اهل بیت(ع) نیز در احادیث مختلفی بر ترک این رذیلت اخلاقی اصرار ورزیده اند.
 
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) منتظر ۳۱۳ یار واقعی است، منتظر واقعی باید زمینه را برای ظهور حضرت حق فراهم کنند، بنابراین غیبت کردن نیز باید از فرد منتظر دور باشد بنابراین منتظران واقعی امام عصر(عج) این مهم را در نظر گیرند و یادشان نرود منتظران امام حسین(ع) قاتلان او بودند!
 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/news/1890627.html/share
ارسال نظر
نظرات