شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1401/05/25 شناسه خبر: 1890328
مدرس دانشگاه:

رسالت مهم مادران عاشورایی، تربیت نسل حسینی است

رسالت مهم مادران عاشورایی، تربیت نسل حسینی است
شکوفه خادمی گفت: بانوان باید پیام‌های حماسه عظیم عاشورا را شناخته و سبک زندگی حسینی و زینبی را مبنای زندگی قرار دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شکوفه خادمی مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: بانوان باید پیام های حماسه عظیم عاشورا را بشناسند و سبک زندگی حسینی و زینبی را مبنای زندگی قرار دهند.

وی ادامه داد: اگر خودمان را در دانشگاه امام حسین(ع) قرار دهیم و وارد کلاس خرابه های شام شویم با کمی تامل در می یابیم که سید الشهدا(ع) برای حقانیت اسلام تمام اعضای خانواده خود را به میدان نبرد می برد و امروز مکتب حسینی، مکتب جهانی برای تربیت انسان هاست.
 
خادمی افزود: واقعه کربلا پس از قرن ها زنده و پویاست و دانشمندان و ادیبان را به فکر واداشته که خون سید الشهدا(ع) چگونه در رگ های شیعیان باعث خروش و جهانی شدن این واقعه و بیداری اسلامی در دنیا شده است.
 
وی گفت: ما در بخش دانشجویان بین الملل، دانشجویی اسپانیایی داشتیم که برای این ایام نذری می دهد و امام حسین(ع) را مکتب جهانی معرفی می کند.
 
خادمی با بیان اینکه دانشجویان بین الملل وقتی با ماه محرم روبرو می شوند به کتاب های واقعه کربلا مراجعه می کنند، ادامه داد: این دانشجویان متون تخصصی این واقعه را مطالعه کردند و جالب است که بسیار زیبا از امام حسین(ع) صحبت می کنند.
 
این مدرس دانشگاه با تاکید بر اینکه رسالت تربیت نسل حسینی آینده بر عهده مادران است، افزود: والدین باید در سبک زندگی خود ابتدا ویژگی های مکتب امام حسین(ع) را شناخته و آن ها را در زندگی و در تربیت پیاده کنند.
 
وی با بیان اینکه مهمترین هدف قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بود، بیان کرد: امروز این فریضه الهی در جامعه بسیار کمرنگ شده است و بانوان نقش اساسی در احیای این سنت الهی با تربیت نسل حسینی دارند.
 
خادمی با اشاره به اینکه صبر حضرت زینب(س) در همه دوران یک الگوی بی بدیل است، گفت: حضرت زینب(س) در انتقال پیام عاشورا نقش بی بدیلی داشتند، ایشان با اینکه داغ برادر دیده بودند، روحیه خود را از دست ندادند و پر قدرت به ایراد سخنرانی برای تبیین واقعه عاشورا در جمع یزیدیان پرداختند و سخنان این بانوی بزرگوار لرزه بر تن دشمنان انداخت.
 
این مدرس دانشگاه در خاتمه خاطرنشان کرد: امروز نیز انتقال دهنده فرهنگ عاشورا به آیندگان به عهده مادران با تربیت نسل حسینی و تبیین این واقعه بزرگ و تاریخی است و باید دستگاه های آموزشی و تربیتی به مادران در تحقق این رسالت عظیم کمک کنند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/news/1890328.html/share
ارسال نظر
نظرات