شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1401/05/25 شناسه خبر: 1890278
امام جمعه یزد:

آموزش و پرورش کشور باید بطور اساسی متحول شود

آموزش و پرورش کشور باید بطور اساسی متحول شود
آیت‌الله ناصری گفت: باید نظام آموزش و پرورش اساسی تغییر کند و سه اصل مهم تعقل تدین و تفکر وارد نظام آموزشی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد صبح امروز در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بابیان اینکه سبک آموزش کشور دچار مشکل است، گفت: در آموزش کشور سه اصل تدین، تفکر و تعقل را جمع کردند و نگذاشتند وارد مدیریت شود به همین دلیل مدیریت کشور به مشکل برخورده است.

وی افزود: غربی‌ها به دنبال این هستند که فرزندان این کشور الگوی مشخصی نداشته باشند و وقتی الگو نداشته باشد خدا هم ندارند.

امام جمعه یزد اظهار داشت: تفکر اصل مهمی است که در کشور ما وجود ندارد و دانش‌آموز بعد از 12سال تحصیل بیکار می‌ماند چون فقط حفظیات را وارد آموزش کرده‌اند و البته حتی اساتید ما هم تنها به تدریس اکتفا کردند و نرفتند به سمت این موضوع که چیز جدیدی را اختراع کنند.

ناصری اضافه کرد: برخی از مدیران کشور ما نیز فکر نمی‌کنند و اگر قبل از جلسه یک ساعت فکر و تدبیر کنند بسیار خوب است و نتایج بهتری می‌گیرند.

وی عنوان کرد: باید تولید علم کرد و چیز جدیدی اختراع کرد برای همین باید یک گروه باشد که از افراد کارکرده و فکر کرده وارد کارخانه‌ها شوند و سیستم کارخانه‌ها را به خود کفایی برسانند و اینطوری است که خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

امام جمعه یزد ادامه داد: اصل مهم دیگر موضوع تعقل است که خوبی را از بدی و دوست را از دشمن تشخیص می‌دهد اما این اصل نیز در سیستم آموزشی کشور ما مغفول مانده است.

ناصری بیان کرد: در سیستم آموزش کشور نگذاشتند تعقل فرزندان ما رشد کند و قدرت تحلیل ندارند و تشخیص نمی‌دهند این موضوع را در ابتدای انقلاب در بین عده ای بود. لذا باید سیستم آموزش وپرورش اساسی تغییرکند و این سه اصل وارد سیستم شود.

وی با تاکید براهمیت دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: این دانشگاه سالانه چندین هزار وردوی دارد و از دیپلم وارد اینجا شده واین افراد در آینده زندگی فرزندان در درست آنها خواهد بود پس باید برای آنها برنامه داشته باشیم که اگر این اتفاق رخ ندهد نسل بعدی کشور نیز همین مشکل را خواهیم داشت.

امام جمعه یزد با بیان اینکه باید یک فرد مرجع و عامل در رأس دانشگاه فرهنگیان باشد تأکید کرد: از معاونت علمی رئیس‌جمهور می خواهیم که تلاش کنند این دغدغه و تغییر دانشگاه فرهنگیان و سیتم آموزش وپرورش در بین مدیران ایجاد شود.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/news/1890278.html/share
ارسال نظر
نظرات