شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1401/05/23 شناسه خبر: 1889775
امام جمعه یزد:

مشکلات نازایی و ناباروری ریشه یابی شود

مشکلات نازایی و ناباروری ریشه یابی شود
آیت الله ناصری، امام جمعه یزد با اشاره به افزایش مشکل ناباروری و نازایی در جامعه گفت: این مشکل باید توسط پزشکان ریشه یابی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری در جلسه دبیرخانه مدرس که در سپاه الغدیر یزد با موضوع سقط جنین برگزار شد، اظهار داشت: مسئله سقط جنین به جز در مسائل خاص پزشکی، یک مسئله اعتقادی است.

وی عنوان کرد: باید حساسیت اعتقادی و دینی پزشکان و پرستاران را برانگیخته کنیم زیرا اگر این حساسیت ها نباشد، شاهد افزایش روزافزون آمار سقط جنین خواهیم بود.

ناصری بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی یزد باید در این زمینه اقدام جدی کند و با برنامه ریزی و تدبیر، ضمن تقویت اعتقادات دینی در زمینه سقط جنین در میان کادر درمان، جریمه های جدی نیز برای متخلفان در این زمینه در نظر بگیرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: سقط جنین مسئله ای جدی است و نباید این موضوع را شوخی گرفت و باید برای کاهش آن راهکار پیدا کرد.

وی در مورد افزایش نازایی و ناباروری در جامعه بیان کرد: متاسفانه این مشکل در جامعه زیاد شده و بسیاری از جوانانی که علاقمند به بچه‌دار شدن هستند، نمی توانند با روش های طبیعی صاحب فرزند باشند که این موضوع باید توسط پزشکان ریشه یابی شود.

ناصری عنوان کرد: باید ضمن تقویت انگیزه برای فرزندآوری در جوانان، باید از روش های نوین برای افزایش نسل در میان جوانان دارای مشکل باروری استفاده شود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/news/1889775.html/share
ارسال نظر
نظرات