شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 11:31 منتشر شده در مورخ: 1401/05/22 شناسه خبر: 1889530
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

ماه محرم ماه بصیرت افزایی و جهاد تبیین است

ماه محرم ماه بصیرت افزایی و جهاد تبیین است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این ایام بهترین فرصت برای تقویت ارتباط نسل جدید با هیئت و اهلبیت(ع) است، گفت: ماه بصیرت افزایی و اهتمام در زمینه جهاد تبیین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محسن فقیهی در گفتگو با خبرنگار قم فردا ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) بااشاره به اینکه باید تلاش کنیم تا محرم و واقعه عاشورا فراموش نشود، اظهار داشت:  مسئله محرم و امام حسین(ع) موضوعی است که مورد توجه تمام عالم است یعنی اختصاص به شیعه ندارد و مسلمانان و غیرمسلمانان اعتقاد خاصی به این اهلبیت(ع) دارند.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) فرمودند ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم؛ این سخن نشان می دهد این ایام برکات بسیاری دارد که باید ازآن استفاده کنیم.
این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه ماه محرم ماه بصیرت افزایی و جهاد تبیین است، گفت: انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام سیدالشهدا(ع) دارد و لذا تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) و پاسخ به سوالات و شبهات در این رابطه یکی از مهم ترین ضرورت ها در ماه محرم و صفر است.
وی اضافه کرد: در این دو ماه قلب ها بیش از هر زمان دیگری آماده درک و دریافت معارف ناب حسینی است.
آیت الله فقیهی با اشاره به یکی از فرصت های این ایام، خاطرنشان کرد: این دو ماه فرصت خوبی است تا ارتباط نسل جدید را با هیئت و اهلبیت(ع) تقویت کنیم.
وی ابراز داشت: نسل جدید مخصوصا نسل جوان و نوجوان ما تشنه دریافت معارف ناب دینی است و در ایامی چون ماه مبارک رمضان و یا ماه محرم و صفر با حضور در محافل و مجالس مذهبی  نشان داده اند که چقدر پای کار دین و مکتب و انقلاب هستند.انتهای پیام/

https://old.dana.ir/news/1889530.html/share
ارسال نظر
نظرات