شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 18:41 منتشر شده در مورخ: 1401/04/11 شناسه خبر: 1880288
مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان:

باید از گرانفروشی رسمی در بازار جلوگیری شود

باید از گرانفروشی رسمی در بازار جلوگیری شود
نعمت الله بیراوند گفت: قیمت‌هایی که از سوی واحدهای تولیدی قرار است در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شود باید حتما آنالیز و بررسی شود تا شاهد گران فروشی رسمی در بازار نباشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، نعمت الله بیراوند مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان در ستاد تنظیم بازار خوزستان که امروز، ۱۱تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰، برای برخورد با متخلفان ۲۵ هزار ۶۶۱ فقره پرونده در سه حوزه صلاحیتی رای گرفتند.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ نیز تا به امروز به منظور کنترل و نظارت بازار و برخورد با متخلفان ۶ هزار و ۳۵ پرونده در تعزیرات رای گرفته‌اند.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: در سال گذشته در ۲۴۹۷ نوبت همه دستگاه‌های نظارتی به همراه سازمان تعزیرات به بازار اعزام شده‌اند تا در بحث گشت‌های مشترک و نظارت بر بازار حضور یابند و با متخلفان برخورد کنند؛ این آمار از ابتدای امسال تاکنون ۴۹۶ نوبت بوده است.
 
بیرانوند ادامه داد: امسال ۴۹۲ مورد شکایت مردمی از سامانه ۱۳۵ دریافت شده است که به همه این شکایات رسیدگی خواهد شد.
 
وی افزود: با توجه به طرحی که قرار است از فردا اجرایی شود، باید شرکت‌های تولیدی محصولات تولیدی خود را بر روی سامانه ۱۲۴ بارگذاری کنند تا علاوه بر آگاهی مردم، بازرسان نیز از قیمت‌ها آگاهی داشته باشند.
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: در استان با توجه به اینکه کارخانه‌های سطح ملی فراوانی وجود دارد که بر بازار استان و کشور اثرگذار هستند، قیمتی که شرکت‌های تولیدی بر روی سامانه بارگذاری می‌کنند باید رصد شود زیرا ممکن است گران فروشی رسمی صورت بگیرد و قیمت‌هایی که در سامانه بارگذاری شود بیشتر از پایه قیمتی باشد که تولیدکننده باید اعلام کند.
 
بیراوند بیان کرد: قیمت‌هایی که از سوی واحدهای تولیدی قرار است در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شود باید حتما آنالیز و بررسی شود تا شاهد گرانفروشی رسمی در بازار نباشیم.
 
انتهای پیام/
 
 

 

https://old.dana.ir/1880288
ارسال نظر
نظرات