شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1401/03/23 شناسه خبر: 1855621

رزمایش هوایی مشترک عربستان و مصر

رزمایش هوایی مشترک عربستان و مصر
رزمایش هوایی مشترک عربستان و مصر با نام «فیصل-۱۲» با مشارکت یگان‌هایی از نیروی هوایی دو کشور در عربستان به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رزمایش مشترک هوایی عربستان سعودی و مصر با عنوان «فیصل-۱۲» در منطقه تبوک به پایان رسید .

 
این رزمایش در پایگاه هوایی «ملک فیصل» واقع در بخش شمالی منطقه تبوک برگزار شد.
 
براساس گزارش رسانه‌های سعودی هدف از اجرای این رزمایش ارتقای سطح آمادگی رزمی، تقویت اقدام مشترک و تبادل تجربیات بین دو طرف بود.
 
نیروهای هوایی مصر با جنگنده‌های F-۱۶ و MiG-۲۹ و نیروهای سعودی نیز با سامانه‌های F-۱۵SE و F-۱۵C در این رزمایش مشارکت داشتند.
 
مرحله پایانی این آموزش با حضور تعدادی از رهبران نیروهای مسلح مصر و عربستان برگزار شد.
 
عربستان سعودی و مصر در راستای ارتقای آمادگی‌های رزمی و مدرن‌سازی سامانه‌های رزمی، هر از چند گاهی تمرینات نظامی دوجانبه یا مشترک با چند کشور دیگر برگزار می‌کنند.
 
همچنین نیروهای دفاعی عربستان سعودی و فرانسه رزمایش نظامی مشترکی را در شمال غربی این کشور از پنجشنبه گذشته آغاز کرده‌اند. رزمایش مشترک نیروهای سعودی و فرانسوی «سانتول-۲» نام دارد و با هدف بالابردن آمادگی رزمی نیروهای دو کشور و کسب تجارب بیشتر در حال برگزاری است.
 
عربستان سعودی و کشورهای ساحلی دریای سرخ از جمله جیبوتی، مصر، اردن، سومالی، سودان و یمن اوایل ماه ژوئن رزمایش نظامی مشترکی را به پایان رساندند.
 
نیروی هوایی عربستان سعودی همچنین اواخر ماه گذشته با جت‌های «اف-۱۵» خود در رزمایشی با جنگنده‌های «اف-۱۶» و «اف-۱۸» آمریکا مشارکت کرد.
 
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1855621
ارسال نظر
نظرات