شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1401/02/12 شناسه خبر: 1836137
در انتهای معاملات امروز؛

شاخص بورس سبزپوش به کار خود خاتمه داد

شاخص بورس سبزپوش به کار خود خاتمه داد
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه در تقابل خرید و فروش با ۶ هزار و ۳۰۷ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۲۹ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه با ۶ هزار و ۳۰۷ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۲۹ هزار واحدی قرار گرفت.

امروز در بورس تهران، بیش از هشت میلیارد و ۲۵۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال و در ۵۷۰ هزار و ۹۴۲ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه‌هزار و ۴۹۵ واحد افزایش به ۴۲۲ هزار و ۶۰۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۱۷۴ واحد رشد به ۲۶۲ ‌هزار و ۹۱۷ واحد رسید و شاخص بازار اول، ۶ هزار و ۵۷۱ واحد و شاخص بازار دوم، ۶ هزار و ۶۶۶ واحد افزایش داشتند.

 نمادهای، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک‌هزار و ۴۳۲ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۷۷۴ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۷۵ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۶۵۱ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۵۸۸ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۶۹ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۸۰۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۷۴ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۱۶۷ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۱۷۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۳۰ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۱۲۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۹ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۹۱۹ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۳۱۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۲ هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۱۴ هزار و ۹۱۹ نوبت بود.

نمادهای پالایش نفت لاوان (شاوان)، موسسه اعتباری ملل (وملل)، بهمن دیزل (خدیزل)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، فرابورس ایران (فرابورس)،  تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و بیمه تجارت نو (بنو) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1836137
ارسال نظر
نظرات