شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:36 منتشر شده در مورخ: 1401/02/09 شناسه خبر: 1835482

چین: ناتو اروپا را به هم ریخته است

چین: ناتو اروپا را به هم ریخته است
سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد، ناتو اروپا را به هم ریخته و حالا به‌دنبال ایجاد آشوب در حوزه آسیا و اقیانوسیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه، گفت ناتو اروپا را به‌هم ریخته است و درباره تحریکات این اتحاد نظامی در حوزه اقیانوسی هند-آرام نیز هشدار داد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، ونبین در واکنش به ادعاهای روز پنجشنبه «لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس، ناتو را به دستور دادن به دیگر کشورها برای اطاعت از هنجارهای خود متهم کرد که شامل «جنگ‌افروزی‌های بی‌محابا و ریختن بمب بر روی کشورهای مستقل و کشتن و آواره کردن غیرنظامیان بی‌گناه است».

سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: «ناتو به عنوان یک سازمان نظامی در حوزه اقیانوس اطلس شمالی، طی سال های اخیر وارد حوزه آسیا-اقیانوسیه شده ا وزن خود را بر روی منطقه انداخته و درگیری به راه اندازد».

او همچنین گفت: «ناتو اروپا را به هم ریخته است و تلاش می‌کند که حوزه آسیا و اقیانوسیه و حتی کل جهان را به آشوب بکشد».

لیز تراس روز پنجشنبه مدعی شده بود که «در صورتی که چین مطابق قوانین بازی نکند، قادر نخواهد بود رشد خود را ادامه دهد. چین باید با گروه هفت تبادل تجاری داشته باشد. ما نماینده نیمی از اقتصاد جهان هستیم و گزینه‌هایی داریم».

وزیر امور خارجه انگلیس ادعا کرد:‌‌ «ما به روس‌ها نشان داده‌ایم که چه گزینه‌هایی داریم و آماده هستیم زمانی که قوانین بین‌المللی نقض می‌شوند آن‌ها را انتخاب کنیم».

ونبین چند روز پیش نیز تأکید کرده بود: «همه طرف‌ها ابتدا باید از گفت‌وگو و مذاکره برای جلوگیری از تشدید درگیری‌ها حمایت کنند تا از پرداخت هزینه بیشتر اروپا و جهان جلوگیری شود».

وی همچنین گفت: «امیدواریم که همه طرف‌های ذینفع خونسردی نشان دهند و اجازه تشدید تنش را ندهند».

انتهای پیام/م

https://old.dana.ir/1835482
ارسال نظر
نظرات