شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1400/10/25 شناسه خبر: 1800647
معاون تجارت و خدمات وزیر صمت خبر داد؛

آغاز جشنواره «خرید شفاف» از ابتدای بهمن ماه

آغاز جشنواره «خرید شفاف» از ابتدای بهمن ماه
معاون تجارت و خدمات وزیر صمت گفت: دیگر فروشگاهی قیمت بیشتر روی بسته بندی درج نخواهد کرد و با تخفیف‌های دروغین محصول را نمی‌فروشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات وزیر صمت گفت: پویش درج قیمت تولید کننده دو بخش دارد، بخش اول درج قیمت و بخش دوم جشنواره‌های فروش که هدف آن حذف واسطه و شفافیت نظام توزیع است. مسئولیت این کار با سازمان حمایت مصرف‌کنندکان و تولید کنندگان است و با اجرای فاز دوم، امروز تعداد کالای مشمول به ۲۰ عدد رسیده است. آنچه که ۲۲ دی آغاز شد پویش است، اما در ماه بهمن جشنواره‌های فروش را هم خواهیم داشت تا بخشی از سود نظام توزیع کاهش پیدا کند.

وی گفت: در جشنواره‌ها ممکن است کالاهایی که درج قیمت ندارند هم عرضه شوند. فروشگاه‌ها می‌توانند از ۳۰ درصد سود خودشان تخفیف بدهند؛ اگر تخفیف از طرف تولید کننده هم باشد باید در قیمت تولیدکننده درج شود پس دیگر فروشگاهی قیمت بیشتر روی بسته بندی درج نخواهد کرد و با تخفیف‌های دروغین محصول را نمی‌فروشد.

جشنواره خرید شفاف طرحی ملی برای عرضه اقلام اساسی است که از ۲۵ تا ۲۲ بهمن در سراسر کشور با همکاری اتاق اصناف و وزارت صمت برگزار خواهد شد.

اتاق اصناف هم اعلام کرده بود هر گونه تخفیف بیش از ۳% می‌بایست با کاهش قیمت فروش تولیدکننده درج شده بر روی کالا صورت پذیرد و تخفیف بیش از ۳ درصد خارج از قیمت درج شده بر روی کالا از مصادیق عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری اعلامی از سوی سـازمان حمایت بوده و می‌بایست از این گونه اقدامات خودداری گردد.

انتهای پیام/
منبع: باشگاه خبرنگاران

https://old.dana.ir/1800647
ارسال نظر
نظرات