شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1400/07/24 شناسه خبر: 1776458
بعد از کشتار ۱۰ غیر نظامی؛

آمریکا فاجعه پهپادی کابل را با پول جبران می‌کند

آمریکا فاجعه پهپادی کابل را با پول جبران می‌کند
وزارت دفاع آمریکا مدعی شده که می خواهد حمله پهپادی اشتباهی را که به جای داعش، یک امدادگر افغان و شماری از بستگانش را هدف قرار داد، با پرداخت پول جبران کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در تازه ترین کنفرانس مطبوعاتی خود مدعی شد که پنتاگون قصد دارد به خانواده قربانیان حمله پهپادی که اشتباهاً ۱۰ غیر نظامی افغان از جمله هفت کودک را هدف قرار داد؛ غرامت بپردازد.

این اقدام غیرقابل توجیه که با هدف به رخ کشیدن مبارزه ادعایی علیه داعش در واپسین روزهای حضور نظامی آمریکا در افغانستان رخ داد؛ به قیمت جان «زماری احمدی» امدادگر افغان و شماری از اعضای خانواده او تمام شد.
 
در ۲۹ آگوست ۲۰۲۱، نیروهای آمریکایی با این ادعا که یکی از طراحان حمله انتحاری به فرودگاه کابل را شناسایی کرده اند؛ خودرو «زماری» را هدف قرار دادند و پنتاگون دست کم تا زمان زیر سوال رفتن اقدامش از سوی جامعه بین الملل، همچنان مدعی بود که با انگیزه های خیرخواهانه دست به چنین جنایتی زده است.
 
جان کربی نگفت که چه مقدار غرامت به بازماندگان این حمله پرداخت خواهد شد اما ظاهراً «کالین کاهل» معاون وزارت دفاع آمریکا در مسائل سیاسی، در دیدار مجازی با بنیانگذار موسسه مردم نهادی که زماری را استخدام کرده بود؛ چنین قراری را گذاشته است.
 
کربی همچنین مدعی شد که پنتاگون در همکاری تنگاتنگ با وزارت خارجه آمریکا تلاش می کند اعضای خانواده زماری را که در قید حیات هستند به آمریکا منتقل کند.
 
انتهای پیام/
 
منبع: مهر
https://old.dana.ir/1776458
ارسال نظر
نظرات