شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1400/07/06 شناسه خبر: 1772065
عضو هیأت مدیره سازمان بورس مطرح کرد؛

تشویق مردم به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

تشویق مردم به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس
عضو هیأت مدیره سازمان بورس با بیان اینکه در مقابل هر نماد بورسی در کشورهای پیشرفته سه صندوق وجود دارد، گفت: بنابراین تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و روش غیرمستقیم در بورس در کشورهای پیشرفته سه برابر سرمایه‌گذاری مستقیم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی بهشتی‌سرشت عضو هیأت و معاون اجرایی سازمان بورس امروز در مراسم رونمایی از سامانه برگزاری آزمون شرکت مدیریت و آموزش بورس، گفت: در حال حاضر در کشور ما میزان سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه کمتر از ۴ درصد است و ۹۶ درصد سرمایه‌گذاری‌ها به صورت مستقیم در سهام شرکت‌ها بوده است در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته سرمایه‌گذاری غیرمستقیم ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها را تشکیل می‌دهد و عمدتاً مردم از طریق صندوق‌ها در بازار سرمایه حضور پیدا می‌کنند. اختلاف ۴ درصد و ۷۰ درصد بیانگر این است که ما در ایران برای حضور در بازار سرمایه نیاز به آموزش و فرهنگ‌سازی داریم.

وی گفت:‌در برخی از کشورهای پیشرفته به ازای هر یک نماد در بورس ۳ صندوق مختلف وجود دارد یعنی تعداد صندوق‌ها سه برابر تعداد نمادها و شرکت‌های بورسی است و ما نیاز داریم مردم را به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه تشویق کنیم در حالی که سواد مالی در کشورهای پیشرفته بیشتر از کشور ما است آنها ترجیح می‌دهند به جای حضور مستقیم در بازار سرمایه از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد شوند.
 
عضو هیأت مدیره سازمان بورس همچنین گفت: دوره‌های تخصصی آموزش کسب و کار معروف به MBA که قبلا در بازار سرمایه وجود نداشته را برگزار می‌کنیم و تلاش بر این است که با همکاری دانشگاه‌ها این دوره‌ها را برگزار کرده و به شرکت‌کنندگان هم گواهی پایان دوره بدهیم.
 
انتهای پیام
https://old.dana.ir/1772065
ارسال نظر
نظرات