شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1400/06/31 شناسه خبر: 1770516
نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی:

وقایع جنگ تحمیلی به نسل جدید معرفی شود

وقایع جنگ تحمیلی به نسل جدید معرفی شود
همتی با اشاره به اینکه باید وقایع جنگ تحمیلی بازشناسی و به نسل جدید معرفی شود، افزود: تقویت نیروهای مسلح و پیشکسوتان جهاد و شهادت ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، حسن همتی  در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تکاب، گفت: در طول تاریخ در جنگ‌های مختلف طبق معاهده‌های تحمیلی و کوتاه آمدن حاکمان، هر بار بخشی از خاک سرزمین ایران جدا شده اما در دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم.

با اشاره به پشتیبانی های دول غربی از صدام در حمله به ایران، افزود: صدام به کمک کشورهای عربی، اروپایی و آمریکا و با امکانات پیشرفته نظامی و سلاح‌های کشتار جمعی جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کرد اما ایران اسلامی با حداقل تجهیزات با رهبری دوراندیشانه و هوشمند امام خمینی(ره) و با ملتی مقاوم و با اخلاص در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستاد و برای اولین بار در طول تاریخ یک وجب از خاک کشور را از دست نداد.

وی با بیان اینکه مدیون ایثارگری های رزمندگان اسلام و خون شهدا هستیم، گفت: حفظ خاک سرزمین ایران در دوران دفاع مقدس واقعه ماندگار و تاریخی در مقایسه با سایر نبردها و معاهده‌های دوره‌های مختلف است و این افتخار بی‌نظیر را مدیون خون شهدا هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: دیپلماسی بدون قدرت میدان موفقیتی نخواهد داشت و با لبخند نمی‌توان از این خاک پاسداری کرد.

همتی با بیان اینکه امنیت کشور امروز حاصل خون شهدا و زحمات جانبازان و رزمندگان است ادامه داد: نباید در حق رزمندگان و شهدا بی‌انصافی کنیم چون آنان جان خود را در دفاع از میهن عزیز فدا کردند.

وی با اشاره به اینکه باید وقایع جنگ تحمیلی بازشناسی و به نسل جدید معرفی شود، افزود: تقویت نیروهای مسلح و پیشکسوتان جهاد و شهادت ضروری است.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1770516
ارسال نظر
نظرات