شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1400/06/30 شناسه خبر: 1770192

قیمت بیت کوین به زیر ۴۴ هزار دلار سقوط کرد

قیمت بیت کوین به زیر ۴۴ هزار دلار سقوط کرد
قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، در حالی به زیر ۴۴۰۰۰ دلار سقوط کرد که نگرانی‌ها درباره ارزش سهام‌های جهانی به بازار ارز دیجیتال نیز سرایت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راشاتودی، قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، روز دوشنبه در حالی به زیر ۴۴۰۰۰ دلار سقوط کرد که نگرانی‌ها درباره ارزش سهام‌های جهانی به بازار ارز دیجیتال نیز سرایت کرد.

بر اساس گزارش کوین متریکسCoin Metrics، بیت کوین در طول معاملات روز دوشنبه تا ۱۰ درصد کاهش یافت و به ۴۳۶۹۲.۵۷ دلار کاهش یافت.
 
سایر ارزهای رمزپایه نیز در وضعیت نزولی قرار گرفتند. اتریوم با کاهش ۹ درصدی به ۳۰۳۸.۷۴ دلار رسید و ریپل نیز با افت ۱۴ درصدی بدترین عملکرد را داشت.
 
لیا والد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال Valkyrie در این باره گفت: فروش گسترده (ارزهای دیجیتال) ادامه یک الگوی ثابت است که در آن معامله گران دارایی‌های پرخطر خود را نقد می‌کنند تا وضعیت مارجین کال (اخطاریه افزایش وجه تضمین) خود را جبران کنند یا اینکه در حاشیه بنشینند تا بازار آرام شود و در بازگشت به موقعیت‌های خطرناک‌تر احساس راحتی بیشتری کنند.
 
وی افزود: اگر بیت کوین این فرصت را هرگز نداشته است که خود را به عنوان یک پناهگاه امن یا طلای دیجیتالی معرفی کند، اکنون که شرکت‌های آمریکایی نیز در گزارش‌های درآمد خود نتایج ضعیفی را اعلام می‌کنند، احساس می‌کنم زمان آن فرا رسیده است.
 
بر اساس این گزارش، سقوط ارزهای رمزنگاری شده در شرایطی رخ می‌دهد که فروش گسترده‌تری در بازارهای جهانی سهام ایجاد شده است، چرا که ترس از مشکلات فزاینده در غول املاک چین یعنی شرکت اورگراند، وجود دارد.
 
پانکاج بالانی، مدیرعامل صرافی دلتا به کوین دسک گفت: به نظر می‌رسد سرمایه گذاران از ترس از این که (یک بحران) در گروه اورگراند چین ممکن است به یک مشکل سیستمیک برای بازارهای جهانی تبدیل شود، گزینه‌های (سرمایه گذاری) پرخطر را از روی میز کنار می‌زنند.
 
سقوط بازار ارز دیجیتال در حالی رخ داد که السالوادور از رکود ارزهای رمزنگاری شده استفاده کرد و ۱۵۰ بیت کوین دیگر خریدری کرد.
 
با وجود افت قیمت، بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ تقریبا ۵۰ درصد رشد کرده است.
 
 
انتهای پیام
 
https://old.dana.ir/1770192
ارسال نظر
نظرات