شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:01 منتشر شده در مورخ: 1400/05/31 شناسه خبر: 1761798
در اظهاراتی متناقض با سخنگوی پنتاگون؛

سالیوان: حضور داعش در افغانستان واقعی است

سالیوان: حضور داعش در افغانستان واقعی است
یک روز پس از اظهارات سخنگوی پنتاگون مبنی بر حضور کم رنگ داعش و القاعده در خاک افغانستان، امروز مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که حضور داعش در این کشور واقعی و مداوم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان مدعی شد که تهدید داعش علیه ازدحام جمعیت آمریکایی‌ها و افغان‌های حاضر در فرودگاه کابل کاملاً واقعی و جدی بوده و بر همین اساس، دولت آمریکا اولویت خود را جلوگیری از وقوع حملات تروریستی در این فرودگاه قرار داده است.

 
بر اساس این گزارش، «جیک سالیوان» گفت: تهدید، واقعی، حاد و مداوم است و این چیزی است که ما با هر ابزار موجود در زرادخانه مهمات خود روی آن تمرکز کرده ایم.
 
مشاورعالی امنیت ملی آمریکا همچنین گفت که تصور می شود هنوز چندین هزار شهروند دیگر آمریکا در افغانستان باشند.
 
وی تاکید کرد که نمی تواند آمار دقیقی در این مورد ارائه دهد، اما در عین حال گفت که اقدامات برای تخلیه این افراد ادامه دارد.
 
این در حالیست که «جان کربی» سخنگوی پنتاگون، روز گذشته طی اظهاراتی متناقض با سخنان امروز جیک سالیوان مدعی شده بود: ما اوضاع افغانستان را زیر نظر داریم و در حال حاضر القاعده حضور گسترده‌ای در آنجا ندارد. تمرکز ما بر امنیت فرودگاه کابل و ازسرگیری پروازهای خارجی است و برای اقدامات دیگر هم آمادگی داریم. می‌دانیم که القاعده و داعش در افغانستان حضور دارند؛ اما معتقدیم که حضور آنها گسترده نیست.
 
«جان کربی» گفته بود: حضور القاعده در افغانستان مانند ۲۰ سال پیش نیست. هدف ما در افغانستان نابودی القاعده و ممانعت از انجام حملات علیه ما بود و در این کار موفق بودیم.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1761798
ارسال نظر
نظرات