شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:50 منتشر شده در مورخ: 1400/05/08 شناسه خبر: 1755483
معاون شرکت مدیریت آبفای کشور:

تولید و مصرف آب در اکثر شهرهای کشور برابر شد

تولید و مصرف آب در اکثر شهرهای کشور برابر شد
معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مدیریت آبفای کشور از برابر بودن میزان تولید و مصرف آب شرب در بسیاری از شهرهای کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا کشفی با اشاره به اینکه هم اکنون در روزهای گرم سال هستیم و مصرف آب بسیار بالاست افزود: در روزهای گذشته همه منابع تولید و تصفیه آب در مدار بهره برداری بودند و البته چاه‌هایی که برای مواقع بحران حفر شده بود نیز با موفقیت به مدار وارد شدند.

 
وی با بیان اینکه هم اکنون مشکلی برای تأمین آب در کشور وجود ندارد گفت: البته برخی از سامانه‌های آب در مناطقی از کشور نیازمند بازسازی و اصلاح هستند که با توجه به تأمین اعتباری که امسال و سال آینده انجام خواهد شد پیش بینی می‌شود بتوانیم این سامانه‌ها را اصلاح و بازسازی کنیم و حداکثر تولید را درآن‌ها داشته باشیم.
 
معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مدیریت آبفای کشور ادامه داد: یکی دیگر از نیازهای ما در برخی مناطق، مخازن ذخیره آب برای مواقعی است که با قطعی آب مواجه می‌شویم.
 
وی گفت: ما در برخی شهرها مخازن کافی با توجه به استاندارهای موجود نداریم و به همین دلیل مجبور به مصرف کامل آب تولید شده هستیم.
 
کشفی افزود: ما به دنبال این هستیم از اعتباراتی که سازمان برنامه و بودجه از محل منابع خشکسالی در نظر گرفته است مخازن مناسبی را در شهرهایی که با کمبود مواجه هستند احداث کنیم.
 
وی گفت: هم اکنون ما در نقطه سر به سر تولید و مصرف هستیم البته ما توانستیم تا امروز میزان تأمین آب مورد نیاز کشور را تأمین کنیم و با قطعی آب مواجه نباشیم.
 
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1755483
ارسال نظر
نظرات