شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1400/02/14 شناسه خبر: 1730731
یک مقام وزارت آموزش و پرورش:

ثبت نام دانش آموزان الکترونیکی می‌شود/ راه اندازی سامانه «پادا» از ابتدای خرداد

ثبت نام دانش آموزان الکترونیکی می‌شود/ راه اندازی سامانه «پادا» از ابتدای خرداد
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش از انجام ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از طریق سامانه پادا از اول خرداد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حبیبی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش درباره کارایی سامانه سیدا و مشکلاتی در کارایی این سامانه وجود داشت، اظهار کرد: سامانه سیدا، سامانه یکپارچه دانش آموزی است که از دی سال گذشته فعالیتش آغاز شد و با توجه به پیچیدگی‌ها و تغییراتی که در نظام آموزشی داشتیم ابتدای فعالیت این سامانه مشکلاتی وجود داشت، اما به تدریج این مشکلات رفع شده است.

او ادامه داد: به دنبال ایجاد پرونده الکترونیکی دانش آموزان، ثبت نام اینترنتی دانش آموزان هم از همین طریق و درگاه جدیدی به نام پادا انجام خواهد شد.

به گفته مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش سامانه پادا مخفف پرونده الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد برای ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان آغاز به کار خواهد کرد.

حبیبی بیان کرد: البته برای سهولت کار و رفاه خانواده‌ها، دوره‌های آموزشی کارکردن با این سامانه برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده است که از طریق شبکه شاد بارگزاری می‌شود و قابل دسترسی خواهد بود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شبکه شاد فاز‌های تکمیلی خواهد داشت یا خیر، گفت: این شبکه تازه متولد شده است و هنوز تا بلوغ فاصله دارد بر همین اساس همچنان برای تکمیل و توسعه آن برنامه‌ریزی داریم و در تابستان کار‌های جدیدی خواهیم داشت.

او تصریح کرد: شبکه شاد، مهر ۱۴۰۰ کامل‌تر از قبل خواهد بود و برنامه‌های تکمیلی جدیدی برای آن در نظر گرفتیم همچنین حدود ۲ هزار نفر از راهبران آموزشی بر راهبری و نظارت کار شاد اهتمام دارند و پاسخ‌های احتمالی کاربران این شبکه را پاسخگو خواهند بود.

حبیبی درباره برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمان بیان کرد: سال گذشته برای معلمان دوره‌های آموزشی داشتیم و در مهر ۹۹ این دوره کامل شد البته با توجه به اینکه روند آموزش توقف ناپذیر است دوره آموزشی برای سال تحصیلی آینده هم داریم.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1730731
ارسال نظر
نظرات