شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1400/02/13 شناسه خبر: 1730323
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

تداوم رگبار باران و وزش باد در بیشتر مناطق کشور/ آسمان تهران امروز نیمه ابری است

تداوم رگبار باران و وزش باد در بیشتر مناطق کشور/ آسمان تهران امروز نیمه ابری است
سازمان هواشناسی با توجه به فعالیت سامانه بارشی در کشور از تداوم رگبار باران، رعد و برق و وزرش باد در بیشتر مناطق کشور تا روز جمعه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ براساس اعلام سازمان هواشناسی، با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور، امروز به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در تمامی مناطق به‌جز استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام و شمال خوزستان، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ و در برخی مناطق احتمال وقوع گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز شدت بارش‌ها در ارتفاعات شرقی تهران و مازندران، استان‌های اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال کرمان و شمال سیستان و بلوچستان است.

این سامانه بارشی فردا عمدتاً در استان‌های واقع در نواحی مرکزی کشور، شرق و جنوب شرق، دامنه جنوبی البرز مرکزی و شرقی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی کشور پیش بینی شده است.
 
روزهای چهارشنبه و پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی عمدتاً در نوار شمالی و نوار شرقی کشور خواهد بود. روز چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و استان‌های واقع در دامنه های جنوبی و ارتفاعات البرز برخی مناطق شمال شرق کشور، ارتفاعات استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان خصوصاً در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
 
روز پنجشنبه علاوه بر مناطقی ذکر شده در استان‌های اصفهان، یزد و شمال شرق فارس نیز بارش در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی شده است.
 
روز جمعه سامانه بارشی در نوار شمالی کشور تقویت شده و بخش‌هایی از غرب کشور را در بر می‌گیرد؛ همچنین روز این روز در بخش‌های مرکزی و ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق را شاهد خواهیم بود.
 
آسمان تهران امروز نیمه ابری در برخی ساعات همراه با افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دما در تهران ۲۲ و ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود و فردا نیز قسمتی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر همراه با رگبار باران و وزش باد خواهد بود.
 
انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1730323
ارسال نظر
نظرات