شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1400/01/24 شناسه خبر: 1724297
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

تدبیری برای برقرار برنامه‌های افطاری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اندیشیده شود

تدبیری برای برقرار برنامه‌های افطاری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اندیشیده شود
آیت الله مدرسی گفت: مسئولان امر باید با هم اندیشی و تدبیر راهکاری برای برقرار برنامه های افطاری به گونه ای که مخالف نکات بهداشتی هم نباشد بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله سید محمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان امسال نیز مانند سال گذشته با موجی از شیوع کرونا همراه شده است که البته اگر مدیریت درستی در خصوص سفرهای نوروزی می شد مطمئنا الان شاهد قرمز شدن وضعیت کرونایی همه کشور نبودیم که می طلبد مردم فیهم و مومن به ویزه در استان یزد دقت لازم را در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله اجتماعی داشته باشند.

آیت الله مدرسی با اشاره به موافقت ستاد استانی مبارزه با کرونا برای برپایی نماز جماعت در ایام ماه مبارک رمضان در مساجد افزود: متاسفانه خسارت های سومدیریت ها در کنترل و مبارزه با بیماری کرونا فراوان است و همه جوانب زندگی مردم را درگیر کرده است که متاسفانه محروم ماندن اکثر مردم از آداب و فرایض ماه رمضان از جمله این خسارت هاست.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان امر باید پاسخگوی خسارت ناشی از سومدیریت در اعمال محدودیت های کرونایی و بی توجه به نظر کارشناسان در نوروز باشند ابراز کرد:یکی از برنامه های مهم ماه مبارک رمضان در مساجد و محافل دادن افطاری است و مطمئنا مانند سابق نمی توان برنامه های افطاری را اجرا کرد اما نمی توان این سنت ها را به باد فراموشی سپرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه بنا به نظر کارشناسان بهداشت و درمان که مکرر هم گفته شده، درصد انتقال ویروس از سطح به انسان بسیار کم و ناچیز است گفت: مسئولان امر باید با هم اندیشی و تدبیر درست راهکاری برای برقرار برنامه های افطاری به گونه ای که مخالف شیوه نامه های بهداشتی هم نباشد بردارند حال انکه بسیاری از موقوفات و خیرین در این زمینه فعال بوده اند و باید متولیان این موقوفات را هم اجرا کنند.

ایت الله مدرسی با اشاره به دقت و رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی توسط مردم در مساجد و هیئت ها عنوان کرد: دادن افطاری به صورت بسته بندی در پایان نماز جماعت یا پخت و بسته بندی و توزیع افطار به درب منازل قبل از افطار با رعایت نکات بهداشتی از جمله کارهایی است که می تواند بر تداوم سنت افطاری ماه مبارک رمضان موثر باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره با برقراری نماز جماعت در مساجد تاکید کرد: همه افرادی که حتی شائبه بیماری کویید 19 را دارند و به این بیماری مشکوک هستند باید خود را قرنطینه کنند چراکه انصافا و شرعا طبق اعلام مراجع تقلید حضور ان ها در بین مردم به ویژه مساجد جایز نیست.

انتهای پیام/س*

 

https://old.dana.ir/1724297
ارسال نظر
نظرات