شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1399/12/16 شناسه خبر: 1714460

«بهزاد نبوی» از ریاست جبهه اصلاحات ایران کنار گذاشته می‌شود

«بهزاد نبوی» از ریاست جبهه اصلاحات ایران کنار گذاشته می‌شود
بهزاد نبوی اخیراً به عنوان رئیس نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که نام آن نخست جبهه اصلاح‌طلبان ایران و سپس به جبهه اصلاحات ایران تغییر یافت، از ریاست این نهاد کنار گذاشته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصلاح‌طلبان برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در اواخر خردادماه سال آینده 1400 برگزار شود، علی‌رغم وجود اختلافات شدید، نهادی تحت عنوان نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان تشکیل دادند.

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که نخست با عنوان اصلاح‌طلبان ایران معرفی شد، پس از مخالفت کمیسیون ماده 10 احزاب با این عنوان به دلیل ثبت شدن جبهه اصلاح‌طلبان ایران توسط اشخاص دیگر، به جبهه اصلاحات ایران تغییر نام یافت. جبهه اصلاحات ایران قرار است در تشکیلات خود که با حضور قریب به اتفاق اصحاب اصلاح‌طلب و 15 عضو حقیقی تشکیل شده است. سازوکارهای انتخاباتی و درنهایت رسیدن به نامزد نهایی را مشخص کند. 

اعضای حقیقی در جبهه اصلاحات ایران عضو هیچ حزب و گروهی نیستند و به دلیل موقعیت و وزن سیاسی آنها در جبهه اصلاحات، عضو این نهاد اجماع‌ساز شدند. 

بهزاد نبوی، سیدحسین مرعشی، محسن امین‌زاده، محسن میردامادی، محمدرضا جلایی‌پور، علیرضا علوی‌تبار، سیدحسن رسولی، سید سراج‌الدین موسوی، حسن صادقی، عماد بهاور، بدرالسادات مفیدی، فخرالسادات محتشمی‌پور، سیدمعروف صمدی، فاطمه سعیدی  و اسماعیل گرامی‌مقدم از اعضای 15 نفره حقیقی جبهه اصلاحات ایران را تشکیل می‌دهند.

اخیرا طی جلسه‌ای که کمیسیون ماده 10 احزاب متشکل از نمایندگان وزارت کشور، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه تشکیل جلسه داده است، حضور اشخاص حقیقی را در ارکان جبهه‌های سیاسی مجاز ندانسته است. 

مالک شریعتی عضو کمیسیون ماده 10 احزاب در همین خصوص اظهار داشت: تعریف جبهه مشخص است و جبهه‌ها متشکل از احزاب هستند، بنابراین اشخاص حقیقی نمی‌توانند جزو ارکان‌ رهبری جبهه‌های سیاسی قرار بگیرند.

با تأکیدی که کمیسیون ماده 10 احزاب بر رعایت قانون در تشکیل جبهه‌های سیاسی دارد، به نظر می‌رسد که بهزاد نبوی از اعضای شاخص سازمان منحله مجاهدین انقلاب اسلامی که اکنون به عنوان رئیس این جبهه انتخاب شده است از این جایگاه کنار گذاشته شده شود.

 

انتهای پیام/ک

منبع: فارس

https://old.dana.ir/1714460
ارسال نظر
نظرات