شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712684
مدیر شبکه بهداشت شهرستان نور اعلام کرد؛

بستری ۲۵ بیمار کرونایی در شهرستان نور/ مردم دورهمی‌های خانوادگی را برگزار نکنند

بستری ۲۵ بیمار کرونایی در شهرستان نور/ مردم دورهمی‌های خانوادگی را برگزار نکنند
حمید حسینی گفت: ۲۵ بیمار کرونایی از شهروندان نوری در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۱۴ بیمار در شهرستان نور و ۱۱ بیمار در خارج از شهرستان و دو بیمار غیربومی نیز در بیمارستان نور بستری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید حمید حسینی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ در خصوص وضعیت کرونا شهرستان نور اظهارکرد: ۲۵ بیمار کرونایی از شهروندان نوری در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۱۴ بیمار در شهرستان نور و ۱۱ بیمار در خارج از شهرستان و ۲ بیمار غیربومی نیز در بیمارستان نور بستری هستند.

وی با اشاره به بازرسی‌های بهداشت و محیط در بازار شهرستان و بازرسی‌های مشترک با اداره صمت تصریح کرد: بازدیدها به ویژه در خصوص استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی به‌صورت مستمر و جدی پیگیری می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور با اشاره به اماکن ۱۴ گانه بهداشت و محیط و ۱۲ گانه بهداشت حرفه ای در اماکن حساس افزود: کارکنان شبکه بهداشت و درمان در اماکن حساس مانند پایانه‌ها، نانوایی‌ها، داروخانه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و ... بازدیدهای مستمر دارند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در هفته گذشته از بازدید بهداشت و محیط و بازدیدهای مشترک با اداره صمت در بازار شهرستان نور به‌علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ۴۰ اخطاریه صادر و ۷ پلمپ انجام شد.

حسینی با اشاره به طرح شهید سلیمانی در شهرستان نور یادآور شد: تیم‌های مختلف در خانه‌های بهداشت و سطح مراکز مستقر هستند و در غربالگری، ضدعفونی هدفمند، قرنطینه بیماران با ما همکاری خوبی دارند.

وی اظهار کرد: وضعیت بیماران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش مسافران بهبودیافته و شهرستان نور در رنگ‌بندی از نارنجی به زرد رسیده اما این دلیل بر رفع خطر و عادی انگاری در بین مردم نیست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی، سرعت انتقال و مرگ ناشی از آن بسیار زیاد است و کمترین تماس در چند دقیقه فرد را مبتلا به بیماری می‌کند، این ویروس حتی در جوانان و کودکان هم که بیماری زمینه‌ای ندارند احتمال مرگ بسیار بالاست همچنان که کودکان کشور ما نیز قربانی این ویروس جهش یافته شدند.

این مسئول اظهارکرد: انتظار ما از مردم این است که در بیرون از منزل از ۲ ماسک استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی، دوری از تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی را جدی بگیرند.

حسینی با اشاره به عید امسال تأکیدکرد: برای حفظ جان خود و عزیزان از هر تجمع و دید و بازدید دوری کنیم که عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب می‌شود که دچار پیک چهارم و وضعیت خطرناک شویم.

وی در خصوص مادران باردار تأکید کرد: مادران باردار از طرف واحد سلامت خانواده غربالگری می‌شوند که باید از تجمعات و دورهمی‌ها دوری کنند و با هر مورد خاص به پزشک مرکز مراجعه تا تحت اقدامات درمانی قرار بگیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور تصریح کرد: غربالگری گروه‌های آسیب‌پذیر از اولویت سیستم نظام بهداشتی است و افراد سالمند، دیابتی، دیالیزی، سرطانی، فشار خونی و ... از گروه‌های آسیب پذیر هستند.

این مسئول تأ کیدکرد: مردم با مشاهده کوچکترین علائم باید به پزشک مراکز مراجعه کنند اما مشاهده می‌شود که افراد، بیماری خود را کتمان می‌کنند و در صورت حاد شدن بیماری به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند که دستگاه تنفسی آن‌ها دچار آسیب شدید می‌شود و بسیاری از مرگ‌ها به علت سهل‌انگاری و مراجعه دیرهنگام به پزشک است.

حسینی در خصوص بیماران کرونایی یادآورشد: بستری تعداد بیماران بانوان کرونایی در شهرستان نور در ماه گذشته بیشتر از آقایان بود که علت این ابتلا شرکت در دورهمی‌ها، رفت و آمدهای خانوادگی و مراسمات مختلف است.

وی در پایان افزود: بیماران شاغل باید دو هفته قرنطینه را درمنازل بمانند و پس از آن دو هفته دیگر در منزل نیز از ماسک استفاده کنند زیرا امکان  انتقال بیماری وجود دارد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1712684
ارسال نظر
نظرات