شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712351
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران خبر داد؛

آغاز طرح کشیک نوروزی از ۱۶ اسفند در مازندران/ کالاهای پرمصرف زیر ذره‌بین تعزیرات

آغاز طرح کشیک نوروزی از ۱۶ اسفند در مازندران/ کالاهای پرمصرف زیر ذره‌بین تعزیرات
یدالله ملکی از انجام طرح کشیک نوروزی با هدف تشدید نظارت و کنترل بر کالاهای پر تقاضا در بازار شب از نیمه دوم اسفندماه در مازندران خبر داد و گفت: با متخلفان برابر قانون، قاطعانه برخورد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یدالله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ از انجام طرح کشیک نوروزی با هدف تشدید نظارت و  کنترل بر کالاهای پر تقاضا در بازار شب از نیمه دوم اسفندماه در مازندران خبر داد.

وی افزود: طرح کشیک گشت‌های ویژه ایام نوروز در دو مرحله و با هدف کنترل و نظارت بر بازار از شانزدهم اسفندماه سال‌جاری در سطح استان آغاز می‌شود و تا پانزدهم فروردین سال 1400 ادامه دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران، خاطرنشان کرد: این گشت‌ها در راستای برنامه کشیک نوروزی و برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و شهروندان با مشارکت دستگاه‌های متولی نظیر سازمان صمت، اتاق‌های اصناف و علوم پزشکی تشکیل می‌شود و این تیم نظارتی با رعایت موازین قانونی، وضعیت بازارها و مراکز عرضه مایحتاج پر تقاضای مردم را کنترل می‌کنند.

ملکی ادامه داد: در این طرح الویت نظارت بر کالاهای پر مصرف شب عید نظیر شیرینی، آجیل، میوه، پوشاک، کیف و کفش، مرغ و گوشت خواهد بود و بازدید از واحدهای زنجیره‌ای در اولویت ما قرار دارد.

وی بیان کرد: بنا است در میادین مرکزی میوه و تره‌بار نیز با هماهنگی‌های انجام شده، قاضی کشیک شعبه تعزیرات حضور یابد و بلافاصله به شکایات رسیدگی شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران، عنوان کرد: بازرسی‌ها طی طرح کشیک نوروزی امسال تشدید خواهد شد و در هر شهرستان، قرارگاه نظارتی با حضور بازرسان در شیفت‌های مختلف تشکیل می‌شود.

ملکی متذکر شد: بازرسان ما در ساعات غیراداری نیز طی این ایام در بازار حضور دارند و پرونده‌ها در اسرع وقت رسیدگی و حکم صادر خواهد شد.

وی عدم درج قیمت و گران‌فروشی را از پر تکرار ترین تخلفات صنفی در مازندران برشمرد و گفت: بازرسان با حضور در سطح شهر و نظارت مداوم بر روند فعالیت صنوف و بازاریان، با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1712351
ارسال نظر
نظرات