شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711831
امام جمعه یزد:

شرایط امروز کشور نیازمند بصیرت زینبی است/ دنبال‌کنندگان نظر آمریکا، ذلت مردم را می‌خواهند

شرایط امروز کشور نیازمند بصیرت زینبی است/ دنبال‌کنندگان نظر آمریکا، ذلت مردم را می‌خواهند
آیت‌الله ناصری با اشاره به بصیرت حضرت زینب(س) در برابر یزید و یزدیان گفت: شرایط امروز کشور ما نیز نیازمند بهره‌مندی از بصیرت زینبی(س) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب(س) بصیرت و دشمن شناسی حضرت زینب(س) را از ویژگی‌های شاخص ایشان دانست و گفت: لازمه تشخیص حق از باطل بصیرت است که از  عاقبت اندیشی، ایمان و وفاداری نشأت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه بصیرت، آگاهی عمیق و باور قلبی است که از احاطه علمی و معرفتی، اشراف خبری، هوشیاری، تجربه و عاقبت اندیشی سرچشمه می گیرد، اظهار داشت: تشخیص حق از باطل در هر شرایطی لازم و ضروری است و باید در برابر دوستان و دشمنان خود به این معنا دست پیدا کینم.

امام جمعه یزد با اشاره به بصیرت زینبی بیان کرد: حضرت زینب(س) در برابر یزید و یزیدیان هوشیار بود و دشمن را می شناخت و قدرت تشخیص بین حق و باطل داشت و قدرت تیزبینی و تحلیل او مثال زدنی بود.

ناصری تاکید کرد: در این دوران کشور ما در شرایطی قرار گرفته که نیاز به بصیرت زینبی داریم و باید بتوانیم بین حق و باطل تشخیص بدهیم و دوست و دشمن خود را بشناسیم.

وی با اشاره به تحریم و برجام و نظرات رهبر معظم انقلاب در این زمینه عنوان کرد: رهبری بر این اعتقادند که ما مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت و مردم باید نسبت به این معنا بصیر و تیزهوش باشند و ببینند که آیا مذاکره در این شرایط به نفع ما خواهد بود یا خیر.

ناصری یادآور شد: کسانی که دنباله‌روی نظرات آمریکا هستند و می گویند باید فعالیت‌های هسته ای را در شرایطی که دشمن عهدشکنی کرده، متوقف کنیم، اینها عزت مردم را نمی خواهند بلکه آنها ذلت مردم را می خواهند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: برنامه غرب و آمریکا این است که اجازه ندهند کشورهایی نظیر ایران در زمینه های علمی و نظامی پیشرفت کنند و همواره به دنبال عقب نگه داشتن ایران هستند.

وی تصریح کرد: در برابر چنین دشمنی باید بصیرت و تیزبینی داشته باشید و در مقابل دشمن بایستیم و به او پرخاش کنیم و اجازه ندهیم منویات خود را در کشور پیاده سازی کند.

ناصری تاکید کرد: خداوند متعال راه را به همه ما نشان داده و همه باید با توکل به خدا و پشت سر ولایت و با تاسی از رهبری با مقاومت در برابر دشمنان در این راه قدم برداریم و شک نداشته باشیم که دست یاری خدا با ماست.

انتهای پیام/

 

 

https://old.dana.ir/1711831
ارسال نظر
نظرات