شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710822
باز هم سگ‎های ولگرد در یزد حادثه آفریدند

تراژدی ادامه‌دار حمله سگ‌های وحشی به کودکان در یزد

تراژدی ادامه‌دار حمله سگ‌های وحشی به کودکان در یزد
ساعت سه عصر جمعه اول اسفند پسربچه ۸ ساله که از زاهدانی‌های مقیم زارچ بوده هنگام جمع‌آوری ضایعات موردحمله سگ وحشی قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، در سکوت سنگین مسئولین و مدعیان حقوق حیوانات بعد از دریده شدن کودک ۸ساله، امام جمعه زارچ مبلغ سه میلیون تومان برای انتقال این کودک به تهران برای سیر مراحل درمان اعطا کرد و هزینه بیمارستان نیز رایگان خواهد بود.

گفتنی است ساعت سه عصر جمعه اول اسفند پسربچه ۸ ساله که از زاهدانی‌های مقیم زارچ بوده هنگام جمع‌آوری ضایعات موردحمله سگ وحشی قرار می‌گیرد و یکی از اهالی با این سگ درگیروپس ازنجات پسربچه خودنیز موردحمله سگها قراروزخمی می‌شود.

برای چندمین‌باراست که سگهای ولگرد کودکی را در استان تکه تکه می کنند(چندی قبل نیز سگهای ولگردجان کودک۸ساله را در میبد گرفتندوبعد ازآن نیزدختر بچه‌ای گلویش توسط سگها دریده شد). 

لازم است مسئولینی که با اهمال و سهل‌انگاری هر از چندگاهی این اتفاقات تلخ را رقم می زنند تحت پیگرد قانونی قرار گیرند. علاوه براین سلبریتی هایی که درخصوص هرچیزی کمپین می زنند و اظهارنظر می کنند بیایند در یزد نتیجه کمپینشان در حمایت ازسگها را ببینند.

قبل از این نیز در بهمن ماه سال گذشته کودک ۸ ساله در محدوده کشتارگاه میبد یزد مورد حمله سگ‌های وحشی قرار گرفت و جان باخت.

علیرضا عرشیان بخشدار زارچ در همین ارتباط گفت: زمانی که موضوع را بررسی کرده ایم متوجه شدیم این حادثه در محدوده روستای اله آباد در ملک شخصی نیمه ساز رخ داده که سگ ولگرد در این ملک گیر افتاده و زمانی که کودک برای جمع آوری مواد بازیافتی به این ملک می رود مورد حمله سگ قرار می گیرد و توسط یکی از اهالی محل نجات پیدا می کند.

وی اضافه کرد: این حادثه در معابر عمومی اتفاق نیفتاده است و دهیاری اله آباد در بحث جمع آوری سگ های ولگرد و وحشی خوب عمل کرده و تاکنون هیچ گزارشی مبنی برتعرض سگ های ولگرد به اهالی نبوده است.

عرشیان ادامه داد: کل شهرداری ها و دهیاری ها برای جمع آوری حیوانات مزاحم و ولگرد از نیروهای پیمانکار استفاده می کنند و نیروی ثابت بکارگیری نمی کنند. همچنین این کار جمع آوری هزینه بر است.

بخشدار زارچ در پایان گفت: این حیوانات توسط پیمانکار ها جمع آوری و به کمپ شهرداری یزد تحویل داده می شوند.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1710822
ارسال نظر
نظرات