شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/11/08 شناسه خبر: 1702063
امیرعبداللهیان در دیدار سفیر جمهوری هند تاکید کرد:

لزوم توسعه روابط تهران و دهلی نو بدون اعتنا به رفتارهای غیرسازنده دیگران

لزوم توسعه روابط تهران و دهلی نو بدون اعتنا به رفتارهای غیرسازنده دیگران
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مناسبات تهران و دهلی نو همواره روند دوستانه و رو به رشدی دارد و انتظار می رود شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط، بدون اعتنا به رفتار غیرسازنده دیگران باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «گددام دارمندرا»، سفیر جمهوری هند در تهران با «حسین امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، روابط دو کشور را تاریخی و نشان از اشتراکات دیرینه فرهنگی اجتماعی دو ملت دانست و افزود: مناسبات تهران و دهلی نو همواره روند دوستانه و رو به رشدی دارد و انتظار می رود شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط، بدون اعتنا به رفتار غیرسازنده دیگران باشیم.

امیرعبداللهیان همچنین به ارتقای روابط فی‌مابین از گذرگاه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد و توجه ویژه به تعاملات کمیسیون های تخصصی مجالس دو کشور و همکاری گروه‌های دوستی پارلمانی را رهیافتی مهم برشمرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس، با مروری بر همکاری پارلمانی، سیاسی و اقتصادی دو کشور آینده همکاری ها را رو به رشد خواند و با اشاره به نقش محور و سازنده جمهوری ایران در منطقه تصریح کرد: ایران همواره دست دوستی و همکاری به سوی کشورهای دوست و همه همسایگان دراز کرده است.

گددام دارمندرا، سفیر جمهوری هند نیز در این دیدار، ایران را کشوری دارای ثبات سیاسی اجتماعی دانست و گفت: ایران بر امنیت پایدار در منطقه تاکید دارد و نقش مهمی در این مسیر ایفا می کند و همکاری بین ایران و هندوستان در سطح منطقه و بین المللی بیانگر اشتراک دو کشور در حوزه های منطقه ای و جهانی است.

دارمندرا افزود: گفتگوهای پارلمانی بین دو کشور به ویژه در سطح رؤسای مجالس در روابط فی‌مابین تأثیرگذار و پر اهمیت است.

بحث و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه، دوران پسا ترامپ و همچنین آینده روابط جمهوری اسلامی ایران و هند از اهم گفتگوی طرفین در این نشست بود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1702063
ارسال نظر
نظرات