شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1399/11/01 شناسه خبر: 1699972
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

محدودیت‌های کرونایی نباید لغو شود/ مردم از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند

محدودیت‌های کرونایی نباید لغو شود/ مردم از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند
محمدعلی محسنی با تاکید بر اینکه محدودیت‌های کرونایی همچنان باید تداوم داشته باشد و نباید لغو شوند، گفت: مردم باید همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ، با انتقاد از افزایش ترددها در محورهای استان‌های شمالی، گفت: میزان ترددها به گونه‌ای است که به هیچ وجه نمی‌توان پذیرفت که در این جاده محدودیت ترددها اعمال شده است.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این رفت و آمدها از سمت تهران به شمال بسیار بالا  بوده در این رابطه نیاز است محدودیت‌های کرونایی و سختگیرانه همچنان تداوم داشته باشد و کاهش یا لغو  نشوند.
 
بندپی ادامه داد: آمار فوتی‌های ناشی از کرونا حدود ۱۰۰ نفر است و هنوز تعداد مبتلایان در طی ۲۴ ساعت کاهش چشمگیری نداشته متاسفانه سیاست‌های شل کن و سفت کن همچنان ادامه دارد و با چنین سیاست‌هایی به هیچ وجه نمی‌توانیم ویروس کرونا را مهار و کنترل کنیم.
 
وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها در مورد بازگشایی مدارس، تصریح کرد: بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست و تا زمانی که خاطر جمع نشویم نباید نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی غفلت کنیم؛ اگر بخواهیم دانشگاه ها، مدارس، رستوران ها و سایر فضاها را بازگشایی کنیم شاهد شیوع ویروس کرونا خواهیم بود و امیدواریم به هیچ وجه این اتفاق نیفتد.
 
محسنی بندپی با بیان اینکه مردم همچنان باید از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند و همچنان در منزل بمانند، گفت: دستگاه‌های اجرایی و ادارات باید همچنان موضوع دورکاری را به دلیل تامین سلامت مردم و همچنین افزایش بهره‌وری و کاهش آلودگی هوا در دستور کار قرار دهند؛ درست است آموزش‌های مجازی هیچگاه نمی‌تواند جایگزین آموزش حقیقی شود اما در شرایط کرونایی چاره‌ای جز این نداریم.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه محدودیت‌های کرونایی همچنان باید تداوم داشته باشد و نباید لغو شوند، ادامه داد: در حال حاضر که واکسن کرونا هنوز تهیه و تامین نشده مردم باید همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: کاهش تعداد مبتلایان به کرونا از ۱۶ هزار به ۵ تا ۶ هزار و همچنین کاهش فوتی ها از ۵۰۰ به ۱۰۰ فوتی در روز به دلیل اعمال پروتکل‌های سختگیرانه بوده و اگر بخواهیم پروتکل‌ها را رها کنیم تعداد فوتی‌ها و مبتلایان افزایش خواهد یافت؛ مردم نباید رفتارهای خود را تغییر دهند و همچنان باید استفاده از ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را جدی بگیرند و از سفرهای غیرضرور هم پرهیز کنند تا بتوانیم به سطحی از اطمینان در مقابل این ویروس برسیم.
 
 
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1699972
ارسال نظر
نظرات