شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1399/10/28 شناسه خبر: 1698804
رئیس انجمن برنج‌فروشان مازندران:

کرونا بازار برنج‌فروشان را راکد کرد/ تازه‌ترین قیمت برنج مازندران در بازار

کرونا بازار برنج‌فروشان را راکد کرد/ تازه‌ترین قیمت برنج مازندران در بازار
عباس پورباقری گفت: تعطیلی‌های مکرر بازار و محدودیت‌های کرونایی فعالیت‌ صنفی رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها موجب رکود معاملات بازار برنج در مازندران شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس پورباقری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت بازار برنج در مازندران اظهار کرد: از یک سو، حقیقتا با آن زحمتی که برنج تولید می‌شود و قیمت فعلی آن را در بازار در نظر بگیرید، این دو با هم همخوانی ندارند و واقعا قیمت برنج در برابر زحمتی که کشاورز برای تولید آن متحمل می‌شود، قابل قیاس نیست و از سویی دیگر، در حال حاضر قیمت برنج برای مصرف کننده گران است و خیلی‌ها قدرت خریدشان طی سال جاری، کاهش یافته است.

وی افزود: طی ماه‌های اخیر و با توجه به تعطیلی مکرر بازار، وضعیت فروش برنج و میزان معاملات کسبه این صنف، در رکود و کسادی به سر می‌برد و زیاد تعریفی ندارد.

رئیس انجمن برنج‌فروشان مازندران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، به دلیل کاهش تقاضا، قیمت برنج به نسبت قبل تا حدود کاهش پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه برنج فروشان شهرستان فریدونکنار ادامه داد: جدا از تعطیلی بازار، منع و محدودیت فعالیت کاری رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها و آشپزخانه‌ها، تاثیر بسزایی در کاهش خرید و فروش برنج داشته است.

پورباقری در خصوص تازه‌ترین قیمت‌های برنج در بازار مازندران، گفت: قیمت هر کیلو برنج پر محصول نظیر شیرودی و ندا حدود 21 هزار و 500 تومان، فجر حدود 22 هزار تومان و قیمت هر کیلو برنج طارم بین 25 تا 26 هزار تومان است.

وی اعلام کرد: قیمت هر کیلو برنج کشت دوم در بازار بین 28 تا 30 هزار تومان است و طرفداران خاص خودش را دارد.

گفتنی است استان مازندران با حدود 214 هزار هکتار سطح زیرکشت اول، حدود 110 هزار هکتار کشت دوم و رتون و با تولید سالیانه حدود یک میلیون و 420 هزار تن شلتوک، تقریبا سهمی 45 درصدی از تولید برنج کشور را دارا است.انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1698804
ارسال نظر
نظرات