شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 08:21 منتشر شده در مورخ: 1399/10/28 شناسه خبر: 1698768
وزیر اقتصاد اعلام کرد؛

حمایت از کارخانجات تولید روغن برای کاهش وابستگی

حمایت از کارخانجات تولید روغن برای کاهش وابستگی
فرهاد دژپسند گفت: در شرایطی که با دشمنی‌ها نابخردانه مواجه هستیم حمایت از کارخانجات تولید روغن می‌تواند وابستگی کشور به روغن خوراکی را کاهش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، فرهاد دژپسند شنبه شب در بازدید از کارخانه بهپاک در بهشهر اظهار کرد: در شرایطی که با دشمنی‌های نابخردانه مواجه هستیم حمایت از کارخانجات تولید روغن می‌تواند وابستگی کشور به روغن خوراکی را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه طرح توسعه شرکت بهپاک با استفاده از عقود اسلامی و ابزار‌های تامین مالی در دستور کار است، افزود: شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با بهپاک تفاهم نامه‌ای در حوزه سرمایه‌گذاری امضا کرد که بر اساس آن بخشی از منابع مالی اجرای طرح‌های توسعه‌ای این شرکت تامین می‌شود.

وزیر اقتصاد و دارایی امضای این تفاهم نامه را گامی بزرگی برای تولید روغن در داخل کشور اعلام کرد و ادامه داد: عملیات اجرایی ساخت واحد تصفیه روغن خوراکی کارخانه بهپاک در شهرک صنعتی بهشهر با اعتبار ۶۰۰میلیارد تومانی ۱۵بهمن ماه امسال آغاز خواهد شد.

این مسئول افزود: این واحد با حمایت صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌های کشور و کارخانه صنعتی بهپاک تا پایان۱۴۰۰ بهره برداری می‌رسد و برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

دژپسند گفت: ساخت واحد تولید خوراک دام و طیور نیز با اعتبار ۲۰میلیارد تومان آغاز شد که تا شهریور ۱۴۰۰به بهره برداری می‌رسد و با راه اندازی این واحد ۸۰ نفر صاحب شغل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بهپاک نیز گفت: این شرکت حتی در زمان تحریم و با وجود مشکلات موجود با حداکثر ظرفیت به تولید روغن مشغول بود.

توسلی با انتقاد از تخصیص اندک مواد اولیه به این کارخانه گفت: با وجود ظرفیت ۵۰۰ هزار تنی روغن کشی در مجموع برای ۲۹ هزار تن ارز به این شرکت، اختصاص داده شد که این میزان ارز فقط برای یک ماه فعالیت بهپاک کفایت می‌کند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1698768
ارسال نظر
نظرات