شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1399/10/25 شناسه خبر: 1698050

سازمان ملل آمریکا را به عقب‌نشینی از اقدام علیه انصارالله فراخواند

سازمان ملل آمریکا را به عقب‌نشینی از اقدام علیه انصارالله فراخواند
مسئول کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل با هشدار درباره پیامدهای درج نام جنبش انصارالله یمن در لیست سازمان‌های تروریستی از آمریکا خواست تا از این تصمیم عقب‌نشینی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روزنامه رای الیوم، «مارتین لوکوک»، مسؤول کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه از واشنگتن درخواست می‌کند تا از تصمیم خود برای درج نام جنبش انصارالله یمن در لیست سازمان‌های تروریستی عقب نشینی کند.

وی با هشدار درباره اینکه این اقدام آمریکا یمن را به یک قحطی بزرگ که از 40 سال گذشته تاکنون سابقه نداشته دچار می کند، در شورای امنیت اعلام خواهد کرد که تصمیم آمریکا در صدور معافیت برای آژانس های کمک رسانی نمی تواند مانع از بروز گرسنگی و قحطی در یمن شود.

روز گذشته شورای عالی سیاسی یمن به عنوان بالاترین مقام اجرایی انصارالله تلاش های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا برای قرار دادن نام انصارالله در لیست گروه‌های تروریستی را رد و محکوم کرد.

این شورا در یک بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد، انصارالله یک مولفه بزرگ ملی برای یمن است که همه آزادگان یمنی برای محافظت از استقلال کشور در برابر تجاوزات ائتلاف جنگی عربی به سرکردگی عربستان سعودی و محاصره آمریکا، در این جنبش حضور دارند.

شورای عالی سیاسی یمن این اقدام آمریکا را ناتوانی و ضعف بارز دولت این کشور که در روزهای پایانی خود قرار دارد دانسته و به طور کلی این تصمیم را ناشی از ناامیدی و شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه قلمداد کرد.

این شورا درباره خطر ادامه این رویکرد ایالات متحده هشدار داده و خاطرنشان کرد، پیامدهای این اقدام تنها جنبه بشردوستانه در یمن را تحت تاثیر قرار نداده و روند سیاسی در جنگ را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

واشنگتن اخیرا اعلام کرده که در نظر دارد جنبش انصارالله یمن را وارد فهرست تروریسم خود خوانده‌اش کند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1698050
ارسال نظر
نظرات