شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672531
سلیمی خبر داد:

امیدواری مجلس به تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ در روز چهارشنبه

امیدواری مجلس به تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ در روز چهارشنبه
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولتی‌ها وعده دادند که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را در موعد قانونی به مجلس ارائه کنند و امیدواریم که دولت چهارشنبه هفته جاری بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی درباره زمان احتمالی تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس گفت: دولتی‌ها وعده دادند که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را در موعد قانونی به مجلس ارائه کنند و امیدواریم که دولت چهارشنبه هفته جاری بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند.

وی افزود: در صورتی که دولت لایحه بودجه را روز چهارشنبه به مجلس شورای اسلامی ارائه کند، نمایندگان هفته آینده برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود خواهند رفت اما در صورتی که دولت لایحه بودجه ۱۴۰۰ را روز چهارشنبه به مجلس ارائه نکند، مجلس هفته آینده نیز تشکیل جلسه می‌دهد تا هر چه سریعتر بررسی لایحه بودجه سال آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا قرار است رئیس‌جمهور در مجلس برای تقدیم لایحه بودجه حضور یابد؟ گفت: بر اساس ماده ۱۸۲ آئین‌نامه داخلی مجلس، دولت موظف است که لایحه بودجه سالانه کشور را حداکثر تا ۱۵ آذرماه به مجلس تقدیم کند و در قانون الزامی برای حضور رئیس‌جمهور برای تقدیم لایحه بودجه نیامده و آمده که دولت باید آن را ارائه کند.

سلیمی تصریح کرد: برای رأی‌اعتماد به وزرا در قانون آمده که رئیس‌جمهور حتماً باید در مجلس حضور پیدا کند اما در بودجه الزامی به حضور رئیس‌جمهور نیست اما بهتر است که وی حضور یابد و درباره لایحه بودجه به نمایندگان توضیحاتی را ارائه دهد.

وی بیان کرد: امیدواریم دولت در سال آخر خلاف قانون عمل نکند و لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در موعد قانونی به مجلس تقدیم کند؛ حتی اگر دولت بخواهد روز جمعه هم لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند، ما حاضریم در این روز صحن علنی مجلس را تشکیل دهیم.

 

انتهای پیام/ک

منبع: مهر

https://old.dana.ir/1672531
ارسال نظر
نظرات