شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672448
رئیس پلیس فتا ناجا اعلام کرد:

دستگیری اعضای باند قمار و شرط ‌بندی با گردش مالی ۴۰ میلیاردی

دستگیری اعضای باند قمار و شرط ‌بندی با گردش مالی ۴۰ میلیاردی
رئیس پلیس فتا ناجا: افرادی که با راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی و تبلیغ آن در کانال‌های تلگرامی مردم را فریب می‌دادند با تلاش پلیس فتا استان مازندران دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار «وحید مجید» رئیس پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی و اعلام چندین نفر از شهروندان مازندران، کارشناسان پلیس فتا با وب‌سایتی روبه‌رو شدند که در حوزه شرط‌بندی و اجاره تعدادی از کارت‌های بانکی و فریب اشخاص با مهندسی اجتماعی می‌پرداختند.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی فنی مالکان وب‌سایت، متهمان با هویت‌های معلوم ساکن شهر‌های چالوس، قائمشهر، بابل، ساری و نور شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شدند؛ این مجرمان سایبری با مشاهده ادله تجهیزات هوشمند، به بزه انتسابی خود اقرار کرده و انگیزه خود را کسب درآمد به قیمت فریب نوجوانان و جوانان عنوان کردند.
رئیس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه تاکنون در تحقیقات سایبری انجام شده ۳۲۰ کارت عابر بانکی که مورد استفاده متهمان بوده، کشف شده است، ابراز داشت: کارشناسان گردش مالی وجوه کلاهبرداری شده را ۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه متهمان با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شده است، گفت: متهم جهت پولشویی و ادامه فعالیت‌های مجرمانه خود ضمن ارتباط با کاربران در شبکه‌های اجتماعی با فریب برخی از آنان، اطلاعات بانکی آن‌ها را به بهانه استفاده از حساب در شرکت‌های تجاری اخذ می‌کرد و در ازای آن مبالغ اندکی به صورت ماهانه به آنان پرداخت می‌کرد.
این مقام ارشد انتظامی ضمن بیان اینکه راه‌اندازی و فعالیت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی بر اساس قانون جرم است، به هموطنان هشدار داد: بر اساس ماده ۷۰۷ قانون مجازات اسلامی هر کس آلات و وسایل مخصوص به قماربازی را بسازد یا بفروشد یا در معرض فروش قرار دهد یا از خارج وارد کند یا در اختیار دیگری قرار دهد به سه ماه تا یک سال حبس و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود؛ لذا از همه افراد به‌خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار می‌رود از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری کنند و به تبلیغات فریبنده آن‌ها توجهی نداشته باشند.
وی از شهروندان درخواست کرد که توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و آن‌ها را به کار ببندند تا در معرض این‌گونه کلاهبرداری قرار نگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارید.

انتهای پیام/ 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
https://old.dana.ir/1672448
ارسال نظر
نظرات