شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/07 شناسه خبر: 1671261
رئیس اتاق اصناف یزد:

اصناف متضرر از کرونا نیازمند حمایت هستند/ دولت به وعده‌هایش عمل نکرد

اصناف متضرر از کرونا نیازمند حمایت هستند/ دولت به وعده‌هایش عمل نکرد
علیرضا حسنی گفت: متأسفانه هنوز دولت به ما کمکی نکرده است، البته حساب مسئولین استان از دولتمردان کشور جداست و آن ها حمایت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا حسنی رئیس اتاق اصناف یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: از نیمه اسفند به بعد و با شیوع ویروس کرونا در یزد، اصناف استان یزد بصورت خودجوش، 19 روز را تعطیل کردند بعد از آن نیز ما یک مرحله دیگر تعطیلی اصناف را در یزد داشتم و امروز در مرحله سوم، چهار هفته است که ما در محدودیت ساعت هستیم.

وی افزود: این رویه‌ای که ما در یزد اجرا کردیم موفق بوده است و این موفقیت، تقدیر و ستایش مسئولین استان را هم به دنبال داشته است.

رئیس اتاق اصناف یزد با اشاره به وعده‌های دولت جهت به کمک به اصناف آسیب‌دیده از کرونا گفت: متأسفانه هنوز دولت به ما کمکی نکرده است، البته حساب مسئولین استان از دولتمردان کشور جداست چرا که استاندار و مسئولین استان با اختیارات و تصمیمات خودشان به ما کمک کردند.

حسنی ادامه داد: به عنوان مثال، در همان اوایل سال تصمیم گرگرفته شد وام 10 میلیون تومانی با بهره کم از طرف اتاق اصناف، خانه فرهنگ شهید صدوقی و شورا شهر به اصناف آسیب دیده از کرونا پرداخت شود که این کار نه توسط دولت بلکه توسط مجموعه استان انجام شد.

وی اضافه کرد: در واقع با بانک‌هایی مثل بانک قرض‌الحسنه مهر قراردادی بسته شد و از طرف دیگر از شرکت‌های بزرگ و معادن استان خواسته شد که پول شان در این بانک‌ها بگذارند و عایدی و امتیاز وام آن پول‌ها برای اصناف باشد و آن‌ها بتوانند در قالب دریافت وام استفاده کنند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1671261
ارسال نظر
نظرات