شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670986

خانه نیما یوشیج مرمت می‌شود/ استفاده در حوزه شعر و ادبیات

خانه نیما یوشیج مرمت می‌شود/ استفاده در حوزه شعر و ادبیات
خانه نیما یوشیچ به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران مرمت و احیا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سمیه فدایی‌نژاد از توجه ویژه و مرمت و احیای خانه نیما یوشیج خبر داد و گفت: مرمت و احیای خانه نیما یوشیج به عنوان یکی از پروژه‌های حفاظت و استفاده مجدد تطبیقی میراث معاصر شهر تهران، به صورت ویژه در دستور کار سازمان زیباسازی شهر تهران قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه این اثر تاریخی یادآور پدر شعر نو فارسی است، ادامه داد: سازمان زیباسازی در راستای رسیدن به نتیجه مطلوب درباره مرمت و احیای خانه نیما یوشیج، روند تهیه طرح آن از مهرماه سال جاری آغاز شده و در جریان است.

فدایی‌نژاد با اشاره به انتخاب مشاور برای تهیه طرح حفاظت و استفاده مجدد تطبیقی بنا، بیان کرد: با توجه به نیازهای بنا و بر اساس طرح‌های مشاور و همچنین برای جلوگیری از آسیب به بنا، عملیات حفاظت و مرمت اضطراری، شامل مرمت و استحکام‌بخشی سقف و ستون‌های آن آغاز شده است.

سرپرست معاونت فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، با تاکید بر اینکه کار مرمت و احیای این بنای تاریخی با همکاری سازمان میراث فرهنگی خواهد بود، اظهار کرد: با تکمیل طرح حفاظت و تغییر کاربری بنا، عملیات اجرایی اصلی بنا بر مبنای طرح مشاور و با در نظر گرفتن ارزش‌های ملموس و ناملموس و حفظ اصالت بنا ادامه می‌یابد.

وی تاکید کرد: طرح احیا این خانه قطعا با نیما ارتباط خواهد داشت و کاربری دیگری برای آن تعریف نخواهد شد.

فدایی نژاد در پایان با مثال خانه لرزاده و تبدیل آن به خانه معمار تهران، عنوان کرد: کاربری خانه نیما یوشیج در حوزه شعر و ادبیات خواهد بود و در زمینه دیگری از آن استفاده نخواهد شد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1670986
ارسال نظر
نظرات