شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670742
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:

خوش بینی مذاکره‌طلبان با سابقه عهدشکنی آمریکا همخوانی ندارد/ مدیریت جهادی و تفکر بسیجی راهکار حل مشکلات اقتصادی

خوش بینی مذاکره‌طلبان با سابقه عهدشکنی آمریکا همخوانی ندارد/ مدیریت جهادی و تفکر بسیجی راهکار حل مشکلات اقتصادی
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: خوش بینی مذاکره طلبان با سابقه عهدشکنی آمریکا همخوانی ندارد و راهکار حل مشکلات اقتصادی ومعیشتی در داخل کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تحریم و گرانی های امروز دستاورد اعتماد به لبخند دشمن است، گفتند: سالیان متمادی شاهد جنایت های آمریکا و استکبار جهانی در حق ملت ایران بوده ایم، خوش بینی مذاکره طلبان با سابقه عهدشکنی آمریکا همخوانی ندارد ‏و حل مشکلات داخلی در داخل کشور است.
 
تحریم و گرانی های امروز دستاورد اعتماد به لبخند دشمن است

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: سخنان گهربار رهبر انقلاب فصل الخطاب و راهکاری پیش روی همگان است که روز گذشته چراغ راهی برای رفع مشکلات اقتصادی بود.

وی افزود: مشکلاتی کنونی جامعه از تحریم ها گرفته تا گرانی هایی که در این برهه حساس مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند به معضل همیشگی "عدم مدیریت صحیح" بر می گردد.

ریگیان پور ادامه داد: کشور ایران استعدادها و ظرفیت های بی نظیری دارد که با وجود آنها ما نباید به بیگانگان دل خوش باشیم، اعتماد به دشمنان و نگاه به غرب دستاوری برای ما نداشت همچنان که در ماجرای برجام یا عقب ماندگی های هسته ای خسارات زیادی متحمل شدیم، این درحالیست که اگر مدت زمانی که دولتمردان برای مذاکره بیهوده با غرب هدر دادند صرف اعتماد و باور به توان نیروهای بومی و استفاده از نظرات کارشناسان داخلی می کردند اکنون با چنین مشکلاتی در حوزه معیشت و اقتصاد مواجه نبودیم.

 وی خاطر نشان کرد: ملت ایران هیچگاه جنایات وحشیانه و ددمنشانه استکبار را فراموش نخواهد کرد به ویژه موضوع شهادت فرمانده دلاور ما شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را؛ بر این اساس ما هیچگاهنیازمند دوستی با غرب نبوده و نخواهیم بود.

مدیریت جهادی و تفکر بسیجی راهکار حل مشکلات اقتصادی

این خطیب جمعه اهل سنت ادامه داد:با توجه به جنایات و بدعهدی هایی که دشمنان در حق ایران و ایرانیان کردند، دولتمردان ما به جای فکر مذاکره به غرب باید تیم های اقتصادی از کارشناسان داخلی تشکیل دهند زیرا حل مشکلات داخلی در داخل کشور است، اگر مسئولان بپذیرند ضعف کنونی از مدیریت و برنامه ریزی آنان است قطعا مشکلات حل خواهد شد.

وی اذعان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی امروز الگویی برای همگان است چرا که جان خود را در راه کیان این مرز و بوم نثار کرد اما ذره ای خاری و ذلت نپذیرفت؛ ما نیز باید این راه را ادامه دهیم و دل خوش به بیگانگان یا وابسته به درآمدهای نفتی نباشیم، چنان که می دانیم امروز دشمن از قدرتی که ایران در عرصه دفاعی و موشکی دارد واهمه داشته و با تحریم های اقتصادی می خواهد به مقاصد شوم خود دست یابد.

ریگیان پور با تاکید بر این مطلب که ماحصل برجام چیزی جز تحریم و گرانی های اخیر نیست، گفت: برجام از همان ابتدا شفاف نبود و این موضوع بارها در سخنرانی های رهبر معظم انقلاب مشهود بود؛ اکنون نیز نباید به لبخند دشمن دلخوش کرد؛ باید به این باور و اعتقاد رسید که حلال مشکلات کشور تفکر جهادی و بسیجی و اعتماد به نیروهای بومی است.
 
گرانی های اخیر دستاورد نگاه به غرب است

 مولوی عنایت الله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه اعتماد به بیگانگان و دل خوش بودن به غربی ها دستاوردی برای کشور نداشته است، گفت: رهبر انقلاب بارها بر این موضوع تاکید کردند که عمده مشکلات موجود به بی توجهی مربوط می شود، اگر مسئولان ما به خوداتکایی و اعتماد به نفس جوانان این مرز و بوم دل خوش کرده بودند قطعا امروز در حوزه اقتصادی با مشکل مواجه نبودیم.

وی بیان کرد: راهکار حل مشکلات اقتصادی و معیشتی توجه و حمایت از تولیدات داخلی است، امروز بسیج در هر میدانی وارد شد کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشت که این مهم می طلبد تا مدیران و مسئولان دلسوز با تفکر بسیجی و روحیه جهادی به حل مشکلات کشور روی بیاورند.

رسولی زاده ادامه داد: امروز که دشمن در اجرای توطئه های شوم خود در تمامی زمینه ها ناامید و مایوس گشته با تحریم ها اقدام به ایجاد تنش بین مردم و مسئولان را دارد، که در این راستا باید از نظرات و کارشناسان داخل کشور برای حل مشکلات استفاده کرد که تحقق رفع مشکلات در گام بعدی همت و تلاش مضاعف را می طلبد.

وی تصریح کرد: جنایت استکبار جهانی در راس آنها آمریکا، سالیان متمادی بر علیه ملت ایران وجود داشته و دارد ما باید با اتکا به توان داخلی و استفاده از ظرفیت جوانان و کارشناسان خود در برابر مشکلات سینه سپر کنیم آن وقت شاهد شکست دشمن در تحریم ها هم خواهیم بود.

امام جمعه اهل سنت مینان اذعان کرد: در این برهه از زمان که ویروس کرونا عاملی در گرانی های اخیر به شمار می رود مسئولان ما نباید به بیگانگان چشم امید داشته باشند و روی حرفشان برنامه ریزی کنند در ادوار مختلف شاهد بدعهدی دشمنان بودیم که برجام یک نمونه از آن است.
 
خوش بینی مذاکره طلبان با سابقه عهدشکنی آمریکا همخوانی ندارد

مولوی عبداله حسن زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون نیز در اینباره گفت: حل مشکلات معیشتی و اقتصادی امروز در گرو استفاده از نظرات کارشناسانه جوانان و کارشناسان اقتصادی داخلی است نه اعتماد به بیگانگان که همواره درصدد ایجاد تنش و خسارت بر ملت هستند.

وی بیان کرد: فرامین روز گذشته رهبر انقلاب حاکی از دیدگاه کارشناسی عمیق و با بصیرت ایشان بود که دردهای ملت را بیان و راهکاری برای حل مشکلات ارائه کردند؛ چندین سال در برجام مذاکره صورت گرفت که بیهوده بود و دستاوردی جز گرانی و تحریم و عقب ماندگی در بحث های هسته ای نداشت.

این خطیب جمعه اهل سنت با تاکید بر این مطلب که اقتصاد مقاومتی راهکار حل مشکلات بوده و دشمن واقعی ما در خارج از مرزها در کمین است تا در این حوزه دچار مشکل شویم، افزود: خوش بینی مذاکره طلبان درباره آمریکا با سابقه عهدشکنی و جنایت هایی که در حق ملت ایران کردند همخوانی ندارد و هیچگاه از یاد ملت ایران نمی رود.

وی تصریح کرد: در تاریخچه انقلاب و قبل از آن نیز شاهد دشمنی های بی سابقه از سمت استکبار جهانی هستیم بدعهدی آنها تمامی ندارد و هرگز دل آمریکا و ایادی استکبار برای ملت ایران نسوخته و نخواهد سوخت؛ ما امروز حرف های زیادی در عرصه های مختلف داریم و نیاز به بیگانگان نداریم.

حسن زهی خاطر نشان کرد: گرانی و تحریم های امروز دستاورد مذاکره بیهوده با برجام است، گلایه ما از دولتمردان این است که بارها رهبر انقلاب بیان کردند به این مذاکرات دل خوش نیستند با این حال باز هم مذاکره کردند که اگردل خوش به بیگانگان نبودند امروز با چنین مشکلاتی مواجه نبودیم؛ اکنون نیز نباید به بیگانگان دل خوش کرد و نگاه به دست پلید آنان داشته باشیم بلکه باید از ظرفیت های داخلی برای حل مشکلات اقتصادی بهره گرفت.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1670742
ارسال نظر
نظرات