شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:51 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670529
با هدف کاهش تنش قیمت مرغ در بازار؛

جوجه ریزی در واحدهای مرغداری سیستان وبلوچستان افزایش می یابد

جوجه ریزی در واحدهای مرغداری سیستان وبلوچستان افزایش می یابد
در حالی قیمت هرکیلو مرغ کشتار روز در سیستان وبلوچستان به مرز 30 هزار تومان رسید که دقایقی قبل، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان از افزایش جوجه ریزی در واحدهای مرغداری به منظور کاهش تنش قیمت این کالای اساسی در بازار خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، افزایش ناگهانی قیمت مرغ کشتار روز به ازای هر کیلو 30 هزار تومان در سیستان وبلوچستان طی هفته اخیر منجر به گلایمندی شهروندان شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها و همچنین کمبود نهاده‌های دامی به عنوان یکی از ارکان صنعت طیور؛ ظرف هفته‌های اخیر بار دیگر افزایش بهای این کالای پروتیینی در استانهای مختلف از جمله سیستان وبلوچستان مشکلاتی را برای اهالی رقم زد.

دودگرانی نهاده های دامی در چشم مردم

به عقیده شماری از شهروندان، عدم نظارت کافی و وافی از سوی مسئولان امر باعث شده تا روزانه قیمت کالاهای اساسی در بازار افزایش یابد که تداوم این امر با توجه به تعطیلی کسب و کارها، فشار اقتصادی زیادی بر دوش مردم وارد کرده است.

تغییر چندباره قیمت مرغ در سال جاری، کمبود نهاده، تعطیلی برخی از واحدهای مرغداری، عدم توزیع مناسب کنجاله ها، کمبود نظارت از سوی دستگاه های متولی، ورود مرغ از خارج استان و عدم حمایت از واحدهای تولیدی بومی از جمله عواملی به شمار می رود که دستاورد آن پرواز قیمت نجومی مرغ در آسمان گرانی است.

تداوم گرانی در برخی ازکالاهای اساسی باعث حذف آنها از سفره مردم شده، این درحالیست که با نظارت و ورود در میدان می توان جلو این نابسامانی ها را گرفت.

افزایش ۵٠ درصدی جوجه ریزی واحدهای مرغداری

غلام رضا سرگزی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در اینباره گفت: به زودی با ورود گوشت مرغ تولیدی آذر ماه واحدهای پرورش مرغ گوشتی در استان تنش قیمت مرغ در بازار مصرف کاهش می یابد.

وی بیان کرد: آبانماه جاری در واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان بیش از یک میلیون و ۶١۵ هزارو ۴٩٠ قطعه جوجه ریزی شده که نسبت به ماه قبل افزایش ۵٠ درصدی جوجه ریزی را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول با اشاره به تامین صد درصدی نهاده مرغداری ها تصریح کرد: از این میزان جوجه ریزی به زودی بیش از ٢ هزار و٧۴۶ تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که این امر نقش بسزایی در تعادل قیمت گوشت مرغ ایفا می کند.

سرگزی افزود: کمبود نهاده ها و کاهش جوجه ریزی دو مشکل عمده کمبود گوشت مرغ در کشور است.

 
انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1670529
ارسال نظر
نظرات