شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670160
برخی معترضند که چرا من انتخاب نشدم

کفایی: جام جهانی انفرادی یک تورنمنت درجه دو و سه است/ اگر به نفرات بیشتری در این مسابقات میدان می دادیم بهتر بود

کفایی: جام جهانی انفرادی یک تورنمنت درجه دو و سه است/ اگر به نفرات بیشتری در این مسابقات میدان می دادیم بهتر بود
مربی سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان و عضو کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد گفت: جام جهانی انفرادی یک تورنمنت درجه دو و سه است و اگر به نفرات بیشتری در این مسابقات میدان می دادیم بهتر بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تورج کفایی مربی سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان و عضو کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال «با توجه به اینکه فدراسیون کشتی تصمیم گرفته تنها ۴ نفر را به مسابقات جام جهانی اعزام کند راه حل آماده نگه داشتن ورزشکاران تا المپیک چیست؟» گفت: بیماری کرونا همه چیز را تحت الشعاع خودش قرار داد و مسابقات بزرگ المپیک توکیو ۲۰۲۰ و همه باشگاه ها تعطیل شدند. کشتی گیران هم در پی این اتفاق از آمادگی حرفه ای خود دور شدند. فدراسیون کشتی با مدیریت، لیگ برتر را با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی برگزار کرد. این اتفاق باعث شد ورزشکاران بعد از ۸ ماه دوری روی تشک بیایند؛ تمرینات نسبی داشته باشند و به آن آمادگی ایده آل نزدیک شوند.

وی با اشاره به مسابقات انتخابی ادامه داد: بعد از آن با برگزاری مسابقات لیگ، فدراسیون جهانی تاریخ مسابقات جهانی به میزبانی صربستان را اعلام کرد. فدراسیون کشتی هم مسابقات انتخابی را در همین زمان شروع کرد و در تمامی اوزان مسابقات انتخابی تیم ملی اجرا شد و مدعیان پوشیدن پیراهن تیم ملی روی تشک آمدند و از حقشان دفاع کردند. ۱۵ آبانماه این مسابقات اجرا و نفرات مشخص شدند و تیم جوان و با انگیزه ای شکل گرفت. در جلسه فدراسیون جهانی با توجه به انصراف تیم های مطرح دنیا مثل آمریکا، ژاپن، آذربایجان، فرانسه و ارمنستان برای اولین بار تصمیم بر این شد که مسابقات جام جهانی انفرادی برگزار گردد. بنا بر تصمیم فدراسیون کشتی و مدیر تیم های ملی بنا بر این شد که در دو وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی و ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور (که در غیاب علیرضا کریمی صاحب پیراهن تیم ملی شد) در رقابت ها شرکت کنند.

کفایی که با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش گفتگو می کرد؛ توضیح داد: ما در وزن ۶۱ کیلوگرم مجید داستان در ۷۹ کیلوگرم سوادکوهی، ۱۲۰ کیلوگرم امین طاهری را داریم که برای اولین بار صاحب پیراهن تیم ملی شدند. در سه وزن دیگر امیرمحمد یزدانی، شعبانی و یونس امامی را داریم که در اوج جوانی سال دومی است که در تیم ملی حضور دارند. اگر می توانستیم با ترکیب کامل و نفرات بیشتری در این مسابقات شرکت کنیم و به این جوانان میدان بدهیم، می توانستیم تجربیات خوبی داشته باشیم و دست مربی هم بازتر می شد؛ زیرا نقاط ضعف و قوت ورزشکاران دیده می شد و عیار آنها مشخص می شد تا سرمربی برای مسابقات سال آینده و مسابقات جهانی و المپیک دست پرتر باشد.

وی درباره آثار روحی و روانی منفی که نوع اعزام ۴ نفره بر روی سایر کشتی گیران دارد؛ گفت: اعزام در دو وزن آزاد و فرنگی صورت می گیرد و برخی معترضند که چرا من انتخاب نشدم. فدراسیون کشتی اگر این سیاست را داشت که از نفرات بیشتری در این مسابقات استفاده می کرد و به جوانان میدان می دادیم، بهتر بود. مسابقات جام جهانی انفرادی یک تورنمنت درجه دو و سه است که اگر با نفرات کاملتری در این مسابقات شرکت می کردیم، تجربه خوبی برای جوانترهای ما بود.

مربی سابق تیم ملی نوجوانان و جوانان و عضو کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد با اشاتره به جام جهانی تاکید کرد: تصمیمات برای مسابقات جهانی بر عهده فدراسیون جهانی است که فعلا همین جام جهانی انفرادی است. اگر فدراسیون کشتی ما با برگزاری اردوهای مقطعی کوتاه مدت و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اردوهای هفتگی برگزار کند و نگذارد کشتیگیران از آن آمادگی دور شوند خوب است. البته قرار است ۱۸ آذرماه هم مسابقات برگشت لیگ برتر برگزار شود. تداوم مسابقات باعث می شود ورزشکاران از آن آمادگی لازم دور نشوند. ضمن اینکه برای برگزاری هرگونه مسابقه بین المللی در کشورمان باید تاییدیه فدراسیون جهانی را داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

 

https://old.dana.ir/1670160
ارسال نظر
نظرات