شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670148

هراتیان: در فوتبال ایران کوویدبِرِیک داریم نه کولینگ‌بِرِیک/ احتمال لغو وقفه بین نیمه‌ها بعید نیست!

هراتیان: در فوتبال ایران کوویدبِرِیک داریم نه کولینگ‌بِرِیک/ احتمال لغو وقفه بین نیمه‌ها بعید نیست!
مدیر پزشکی ایفمارک گفت: وقفه هایی که در دو نیمه مسابقات فوتبال باشگاهی ایران انجام می شود کولینگ بریک نیست بلکه کوید بریک است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهره هراتیان در گفت و گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد انتقادهایی که به انجام کوید برک( دو وقفه در دقایق ۳۵ و ۷۰ ) در جریان مسابقات لیگ برتر انجام می شود اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹ پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی دانیم تصمیم گرفته شد که وقفه هایی مثل کولینگ برک با نام کوید برک اجرا شود و به همین دلیل  در دقایق ۳۰ و ۷۵ مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان دو تیم و پایین امدن دمای مرکزی استراحت می دهد.کوید برک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد وپیش از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.

مدیر پزشکی ایفمارک تاکید کرد: در حال حاضر نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای کوید برک در فصل سرما بحث و گفت و گو خواهیم کرد و البته بازخورد این کوید برک را از پزشکان تیم ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه کوید برک ادامه یابد یا نه تصمیم گیری قطعی انجام می شود.البته اجرای کوید برک در راستای کاهش آسیب به بدن  فوتبالیست ها بوده است زیرا تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل ابتلا به بیماری کووید است و ما به عنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ایزارهای موجود من جمله کووید برک جهت حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم.

وی افزود: قانون کولینگ برک نیز به این دلیل اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می شد واحتمال آسیب دیدگی شان افزایش پیدا می کرد. اکنون با توجه به سرد شدن هوا احتمال دارد بعد از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال این قانون کوید برک هم لغو شود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1670148
ارسال نظر
نظرات