شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:30 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1669954
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

دولت بخاطر لجبازی، در طرح‌های مهم مجلس که به نفع مردم است سنگ‌اندازی می‌کند

دولت بخاطر لجبازی، در طرح‌های مهم مجلس که به نفع مردم است سنگ‌اندازی می‌کند
سید جلیل میرمحمدی گفت: دولت یک حالت لجبازی نسبت به مجلس دارد و بخاطر همین لجبازی در طرح‌های مهم مجلس که به نفع مردم است سنگ‌اندازی می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، سید جلیل میرمحمدی رئیس مجمع نمایندگان استان یزد شامگاه یکشنبه در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه گفت: شیوع ویروس کرونا و شرایط ایجاد شده بعد از آن، محدودیت هایی را برای حضور ما در حوزه انتخابیه ایجاد کرده است، اما باز هم تلاش کرده ام در حوزه انتخابیه حضور فیزیکی داشته باشم و مشکلات مردم را از نزدیک پیگیری کنم.

وی افزود: تا کنون جلسات متعددی با مسئولین حوزه انتخابیه برگزار و کارهای خوبی نیز انجام شده و اعتبارات قابل توجهی نیز جذب کرده ایم و همچنان به دنبال جذب اعتبارات بیشتر هستیم.

 

پیگیر خط دوم انتقال آب به یزد هستم

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که بطور جد پیگیر آن هستیم موضوع خط دوم انتقال آب به یزد و همچنین پیگیری انتقال آب به روستاهای تفت و میبد است.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما تلاش برای احیای وقف است، چندین هزار میلیارد تومان وقف در استان یزد وجود دارد که رها شده است.

وی تأکید کرد: تلاش مجلس از ابتدا این بوده که دولت را به تحرک و کار وادارد اما متأسفانه دولت یک دولت روزمره است و این روزمرگی را در بحث کرونا و تصمیمات بعضا متضاد در این حوزه داریم می‌بینیم.

 

اقدام ملک‌زاده در این شرایط قابل قبول نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به استعفای معاون وزیر بهداشت در شرایط سخت کرونایی، تصریح کرد: اقدام ملک‌زاده معاون وزارت بهداشت در استعفا و نامه‌نگاری، ناپخته بود و اصلا انتظار نیست که در این شرایط چنین اقدامی صورت بگیرد.

میرمحمدی اضافه کرد: در حال حاضر در ستاد کرونا قوه مجریه، قوه قضائیه و نهادهای نظامی و انتظامی عضو هستند، اما علیرغم پیگیری های فراوان هیچ کدام از نمایندگان مجلس در این ستاد عضویت ندارند.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی استیضاح رئیس‌جمهور به صلاح مملکت نیست وگرنه در بحث بورس، ارز، معیشت و امثالهم مجلس حرف‌های جدی و زیادی دارد.

 

دولت نسبت به مجلس لجبازی می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد یادآور شد: دولت یک حالت لجبازی نسبت به مجلس دارد و بخاطر همین لجبازی در طرح‌های مهم مجلس که به نفع مردم است سنگ‌اندازی می‌کند.

میرمحمدی با بیان اینکه کمک به مدیریت کرونا و حمایت از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی از دیگر اقدامات ما است، اظهار داشت: به طور جد در حال پیگیری جهت تأمین داروهای بیماران کرونایی در استان یزد هستیم و در همین راستا جلسات متعددی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه برای مقابله با کرونا زیرساخت‌های لازم در کشور و در جهان فراهم نبود، یادآور شد: طی ایامی که با کرونا درگیر بودیم ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان یزد چهار تا پنج برابر افزایش پیدا کرد.

 

پیگیر مشکلات کادر درمان هستم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برای تأمین انسولین قلمی پیگیری‌های زیادی کرده‌ایم اضافه کرد: میزان واردات انسولین امسال نسبت به سال 98 بیشتر بوده است اما بخاطر برخی از مسائل مانند توزیع نامناسب، با کمبود انسولین در بازار مواجه شدیم.

میرمحمدی ضمن تقدیر از کادر درمان و پزشکی کشور، افزود: پیگیر مشکلات کادر درمان و استخدام پرستاران و نیروهای خدماتی شرکتی هستم و بحث پرداخت مطالبات پرستاران نیر در حال پگیری است.

وی عنوان کرد: در صنعت فولاد میبد قریب به 3 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری شده است اما به خاطر واگذاری‌های نادرست، این مجموعه 12 سال تعطیل بوده است. بعد از انتخاب به عنوان نماینده مجلس، از طریق هر سه قوه پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دادم.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس پیرامون سفر سفیر انگلیس به یزد، اظهار داشت: با حضور سفرای بسیاری از کشورها به یزد مخالفتی نداریم بلکه حتی این سفرها را مثبت ارزیابی می‌کنیم اما طی صدها سال گذشته، دولت انگلیس چیزی جز خیانت، خباثت و محرومیت برای مردم ایران نداشته است.

میرمحمدی با اشاره به خیانت‌های متعدد دولت اگلیس در حق مردم ایران قبل و بعد از انقلاب، خاطرنشان کرد: وقتی سفیر انگلیس خود به طور مستقیم در اغتشاشات علیه کشور حاضر می‌شود، یقینا صلاحیت حضور در استان یزد را ندارد.

 

بخاطر لجبازی دولت مدت‌ها وزارت صمت بدون وزیر بود

وی در پاسخ به سئوالی پیرامون وضعیت اقتصادی کشور تأکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارات مسئول اصلی رسیدگی و نظارت بر بازار است اما لجبازی دولت نسبت به مجلس موجب شد تا بیش از سه ماه این وزارت خانه مهم با سرپرست اداره شود.

رئیس مجمع نمایندگان مجلس استان یزد تصریح کرد: طبق قانون هر ده سال یک بار باید ده نماینده به مجلس اضافه شود اما اکنون حدود 20 سال است که تعداد نمایندگان مجلس تغییر نکرده است. مجلس طرح‌هایی را جهت افزایش تعداد نمایندگان مجلس ارائه داده است و قرار است دو نماینده به نمایندگان استان اضافه شود.

میرمحمدی درباره بهره‌برداری از معدن مس دره‌زرشک شهرستان تفت نیر گفت: نظر موافق یا مخالفی در این موضوع ندارم و باید کار کارشناسی در این زمینه انجام شود. اگر نتیجه تحقیقات و بررسی‌های کارشناسان این باشد که این معدن دارای آسیب‌های اساسی زیست‌محیطی به ویژه در زمینه منابع آب است با آن مخالفت می‌کنم اما اگر نتیجه تحقیقات کارشناسی مثبت باشد، با این معدن که دارآمدزادیی قابل توجهی برای مردم و دولت دارد  موافقت می‌کنم.

میرمحمدی راجع به درگیری اخیر مردم روستای کردآباد شهرستان تفت با یکی از معادن این منطقه عنوان کرد: در شهرستان تفت معادن سنگ زیادی وجود دارد که حدود هشت مورد از آن‌ها در منطقه کردآباد واقع شده است، اما مردم منطقه نسبت به یکی از آن‌ها که در نزدیکی این روستا است از سالیان گذشته مخالفت دارند و بارها برای رفع این مشکل جلساتی با مردم روستا و مسئولان شهرستان برای رفع مشکل به صورت مصالحت‌آمیز برگزار شد، اما با وجود وعده معدنکار برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در این روستا، نهایتا درگیری اخیر اتفاق افتاد که موضوع آن در شورای تأمین شهرستان پیگیری شد.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1669954
ارسال نظر
نظرات