شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/02 شناسه خبر: 1669717
با مشارکت شهرداری یزد رقم می خورد

ساخت ۸۳۷ واحد مسکونی ظرف 48 ماه در یزد

ساخت ۸۳۷ واحد مسکونی ظرف 48 ماه در یزد
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری یزد از اجرای طرح مسکونی ۸۳۷ واحدی با مشارکت یک شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شیبانی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص اجرای طرح مسکونی 837 واحدی با مشارکت یک شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران اظهار کرد: اعتبار این طرح را 1300 میلیارد تومان برآورد شده و در زمینی به مساحت چهار هکتار ساخته می‌شود و دارای بیش از شش هزار مترمربع انواع سرانه‌های مورد نیاز است.

وی سهم شهرداری یزد در این طرح را شامل تأمین زمین و پروانه دانست و تصریح کرد: همه‌ هزینه‌های ساخت بر عهده‌ سرمایه‌گذار است و طرح مسکونی 837 واحدی، با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران اجرا می‌شود.

شیبانی ادامه داد: بیش از 50 درصد سهام این شرکت سرمایه گذارمتعلق به بانک مسکن بوده و مابقی سهام در بورس عرضه شده است.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری یزد با بیان این که همه مصوبات قانونی اعم از مصوبه‌ کمیسیون ماده ۵ و مصوبه‌ شورای اسلامی شهر یزد در خصوص این طرح اخذ شده است، گفت: طراحی، مطالعات و طی مراحل قانونی طرح، بیش از یک سال به طول انجامیده و پس از صدور پروانه‌، طی 48 ماه بصورت اپارتمانی ساخته خواهد شد و شرکت سرمایه گذار متعهد شده به ازای هر روز دیرکرد در پروژه به شهرداری یزد خسارت بپردازد.

وی با بیان اینکه هنوز برنامه ای برای پیش فروش این واحدها دیده نشده است ابراز کرد: شرکت سرمایه گذار بعد از ساخت درصد مشخصی از پروژه، با اطلاع رسانی و فراخوان عمومی اعلام می شود که شرکت سرمایه گذار سهم خود را می فروشد و یا شهرداری نسبت به پیش فروش سهم خود اقدام می کند.

شیبانی توجه به اصول معماری ایرانی - اسلامی را از ویژگی‌های قابل توجه این طرح اعلام کرد و گفت: هدف از تعریف این طرح، تأمین مسکن برای اقشار متوسط جامعه و فراهم کردن منابع مالی پایدار برای شهرداری است و اینکه می تواند در تعدیل قیمت مسکن هم اثرگذار باشد و تورم مسکن تا حدودی کنترل شود.

https://old.dana.ir/1669717
ارسال نظر
نظرات