شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1399/08/30 شناسه خبر: 1668895
الفتح:

آمریکا عامل حملات راکتی به منطقه سبز بغداد است

آمریکا عامل حملات راکتی به منطقه سبز بغداد است
ائتلاف الفتح عراق بر این باور است که آمریکا عامل حملات راکتی به منطقه سبز است و این گونه وانمود می‌کند که گروه‌های مقاومت عامل این حملات هستند تا بتواند فتنه‌افروزی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «مختار الموسوی» نماینده ائتلاف الفتح عراق تأکید کرد که حملات راکتی شامگاه سه‌شنبه هفته جاری، هیج ارتباطی به گروههای مقاومت نداشت.

الموسوی به پایگاه خبری المعلومه گفت که آمریکا در پس این حملات راکتی قرار دارد و این گونه وانمود می‌کند که گروه‌های مقاومت عامل این حملات هستند تا بتواند فتنه‌افروزی کند.

وی از دولت عراق خواست که در این زمینه کاری انجام دهد و در خواب غفلت نباشد و به طرح‌های سفارت آمریکا در بغداد پی ببرد.

این نماینده عراقی از دولت خواست که افراد بازداشت شده را معرفی کند تا آنان، حقیقت حملات راکتی و عاملان آن را به مردم معرفی کنند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق شامگاه سه شنبه از اصابت هفت فروند راکت به منطقه سبز بغداد خبر داد.

بر اساس گزارش رسانه‌های عراقی، سامانه دفاعی آمریکا موسوم به «سی رم» که طی ماه‌های اخیر در سفارت خود در بغداد مستقر کرده، نتوانسته، اهداف را منهدم کند.

 اندکی پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، جنجالی بر سر احتمال بستن سفارت آمریکا در بغداد با هدف اعمال فشار حداکثری بر دولت عراق برای کنترل احساسات ضد‌آمریکایی در عراق به راه افتاد و  منابع مختلف از احتمال حمله واشنگتن به گروه‌های مقاومت به بهانه حملات راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر دادند.

گروه‌های مقاومت عراق هرگز مسئولیت چنین حملاتی را نپذیرفتند و با وجود تأکید بر ضرورت اخراج آمریکایی‌ها از عراق و پایگاه نظامی دانستن سفارتخانه آمریکا، می‌گویند که در شرایط کنونی کشور حمله به این سفارت با منافع ملی عراق در تضاد است.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1668895
ارسال نظر
نظرات