شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/08/25 شناسه خبر: 1667352
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

جلوگیری از تحریف از جمله اهداف تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است

جلوگیری از تحریف از جمله اهداف تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است
کریمی گفت:تبیین تاریخ، فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در طول هشت سال جنگ تحمیلی، انتقال دانش ها و تجربیات مربوط به دفاع مقدس به نسل های آینده و حال، جلوگیری از تحریف و فراموشی حقایق و تاریخ دفاع مقدس در استان مرکزی و اطلاع رسانی علمی و شفاف به افکار عمومی در کلیه ابعاد جنگ تحمیلی از جمله اهداف مهم تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی امروز در نشست دانشنامه تخصصی دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان یکی از برنامه های مهم علمی و پژوهشی در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ است که در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم با همکاری و مشارکت کلیه دستگاه هایی که در این راستا نقش دارند بتوانیم اقدام خوبی انجام دهیم.

کریمی اظهار کرد: تبیین تاریخ، فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در طول هشت سال جنگ تحمیلی، انتقال دانش ها و تجربیات مربوط به دفاع مقدس به نسل های آینده و حال، جلوگیری از تحریف و فراموشی حقایق و تاریخ دفاع مقدس در استان مرکزی و اطلاع رسانی علمی و شفاف به افکار عمومی در کلیه ابعاد جنگ تحمیلی از جمله اهداف مهم تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: مدخل گزینی، تشکیل پرونده علمی، تدوین مقاله و چاپ و انتشار چهار گام مهم در راستای تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است که کمیته ها در راستای مدخل گزینی و تهیه و بررسی دقیق آنها تشکیل شده اند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: با توجه به ظرافت و حساسیتی که در خصوص تهیه دانشنامه وجود دارد و رسالت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تهیه دانشنامه با هدایت این مجموعه انجام می شود که در این راستا یک شورای سیاست گذاری و ۴ کمیته تخصصی در استان تشکیل شده است.

کریمی افزود: کمیته شهدا و اشخاص، کمیته فرهنگی و اجتماعی، کمیته جغرافیا و نظامی و کمیته جمع آوری پرونده های علمی برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس با حضور پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس تشکیل شده است.

وی ادامه داد: همچنین دبیرخانه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس در اداره کل حفظ آثار مستقر شده که در این راستا خود را مکلف می دانیم از تجربیات ارزشمند کنگره شهدای استان و ستاد چهل سالگی به خوبی استفاده کنیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اینکه نقشه راه تهیه دانشنامه دفاع مقدس بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری است بیان کرد: در اینجا از کلیه اساتید و پژوهشگران دعوت می کنیم که در تهیه دانشنامه دفاع مقدس مشارکت داشته باشند و البته اعضای هیئت علمی دانشگاه ها نیز در این کار تخصصی و علمی نیز همکاری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بررسی مداخل استان و تایید آنها، مشاوره و راهنمایی برای تکمیل نواقص موجود در پرونده های علمی و تولید اسناد مورد نیاز پرونده های علمی، دعوت از پیشکسوتان ، اساتید دانشگاه و افراد تاثیرگذار در پیشبرد دانشنامه بر اساس نیازهای احصاء شده از جمله وظایف مهم شورای سیاست گذاری است.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1667352
ارسال نظر
نظرات