شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/08/25 شناسه خبر: 1667342
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

استان مرکزی در حوزه تهیه دانشنامه دفاع مقدس پیشتاز است

استان مرکزی در حوزه تهیه دانشنامه دفاع مقدس پیشتاز است
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی در بین استان های دیگر در حوزه تهیه دانشنامه دفاع مقدس پیشتاز است گفت: تهیه ۶۵۷ مدخل، تهیه ۱۲۴ مقاله تخصصی و برگزاری سلسله کارگاه های تخصصی و پژوهشی که به برکت کنگره شهدای استان انجام شده از اقدامات مهم در راستای تهیه دانشنامه بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی امروز در نشست دانشنامه تخصصی دفاع مقدس استان مرکزی گفت: دفاع مقدس احیاء گر فرهنگ و روحیه ایثار، شهادت ، جهاد و مجاهدت فی سبیل الله در ایران اسلامی است و  امروز هرچقدر بتوانیم از این فرهنگ ارزشمند به خوبی استفاده کنیم در راستای اعتلا و پیشرفت جامعه اسلامی موفق تر عمل کرده ایم.

کریمی اظهار کرد: امروز در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس این مسئله مهم را باید بیشتر متوجه شویم که این مقطع ارزشمند تا چه اندازه آثار و برکات مؤثر داشته و هر زمان که از این فرهنگ استفاده کردیم موفق بوده ایم.

وی ادامه داد: در طی این شش سال گذشته به برکت برگزاری کنگره شهدای استان و تشکیل ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس اقدامات بسیار ارزشمندی در راستای ترویج روحیه ایثار و شهادت انجام شده و فضای استان معطر به نام و یاد شهدا و دفاع مقدس بوده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: کنگره شهدای استان مرکزی با اقدامات زیرساختی که انجام داد خدمت های بزرگی به استان کرد و این خدمات تا سال های سال قابل بهره برداری هستند و آیندگان تا چندین سال می توانند از این دستاوردهای ارزشمند به خوبی استفاده کنند.

کریمی اضافه کرد: از سال های گذشته که بحث برگزاری کنگره شهدای استان مطرح بوده مسئله تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این راستا انجام شده اما امروز باید این اقدامات سرعت بیشتری به خود بگیرد تا آن چیزی که مد نظر است با دقت و در کمترین زمان نیز تهیه شود.

وی افزود: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تهیه دانشنامه دفاع مقدس یک وظیفه و رسالت مهمی بر دوش ما گذاشته که باید به درستی آن را انجام دهیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی  اظهار کرد: تهیه یک دایره المعارف محکم، قوی، مستند و بدون تعارف همراه با دقت کامل از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است که باید به خوبی به آن توجه شود.

کریمی گفت: خوشبختانه همزمان با اقداماتی که در ستاد کنگره چهل سالگی در طی این سالها انجام میشده کار تهیه دانشنامه هم در حال پیشرفت بوده است و در واقع کنگره شهدای استان کمک های زیادی برای تهیه آن انجام داده و می توان گفت بیش از یک پنجم کار تهیه دانشنامه انجام شده که نیاز است ادامه کار با قوت و شتاب بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تهیه ۶۵۷ مدخل، تهیه ۱۲۴ مقاله تخصصی و برگزاری سلسله کارگاه های تخصصی و پژوهشی که به برکت کنگره شهدای استان انجام شده از اقدامات مهم در راستای تهیه دانشنامه بوده افزود: امروز خوشبختانه استان مرکزی در بین استان های دیگر در حوزه تهیه دانشنامه دفاع مقدس پیشتاز است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: کمیته های تخصصی تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان تشکیل شده و شورای سیاست گذاری آن نیز به طور مرتب جلسات خود را برگزار می کند که استفاده از تجربیات کنگره شهدای استان در این امر بسیار می تواند موثر باشد.

کریمی ادامه داد: یک کار عظیم و جهادی که در کنگره شهدای استان انجام شد تهیه ۲۳ جلدی فرهنگ نامه شهدای استان بود که ۲۱ جلد آن قابل دسترس،  جلد ۲۲ در حال چاپ و جلد ۲۳ آن در مرحله صفحه آرایی است و این بسیار می تواند در تهیه دانشنامه دفاع مقدس موثر باشد و البته کار تهیه فرهنگ نامه شهدا همچنان با قوت ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در خصوص جمع آوری اطلاعات شهدا هیچ استانی همانند استان مرکزی این اقدام بزرگ و جامع را انجام نداده چراکه برای تهیه این مجموعه تخصصی سال ها اقدامات جهادی انجام شده و قابل تقدیر است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی  خاطرنشان کرد: امروز به برکت کنگره شهدای استان مرکزی و ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان بیش از ۳ هزار نفر از فعالین در حوزه های مختلف سازماندهی شده اند که این یک اقدام بزرگ و سرمایه مهمی برای استان محسوب می شود و در کلیه برنامه ها می توان از این مجموعه تخصصی استفاده کرد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1667342
ارسال نظر
نظرات