شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:36 منتشر شده در مورخ: 1399/08/25 شناسه خبر: 1667220
همسفران باد و هم نفسان خاک؛

عشایر حافظان امنیت و اقتصاد کشور هستند/از توزیع بسته های معیشتی تا اهدای رایگان ماسک و لوازم خانگی

عشایر حافظان امنیت و اقتصاد کشور هستند/از توزیع بسته های معیشتی تا اهدای رایگان ماسک و لوازم خانگی
در حالی کارنامه عشایر در دوران هشت سال جنگ تحمیلی برگ زرینی در افتخارات ایران اسلامی است که این قشر سخت کوش به عنوان سنگ زیربنای تولید نقش مهمی در امنیت، اقتصاد و استقلال کشور ایفا می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، همسفران باد و هم نفسان خاک هستند؛ عشایر را می گوییم کسانی که اگر چه جمعیتشان کم اما در دوران دفاع مقدس با حضور در دفاع از مرز‌ها و حمایت و پشتیبانی از رزندگان اسلام، توانستند حماسه‌ای بزرگ و ماندگار را خلق و امروز نیز در پویایی اقتصاد و امنیت کشور نقش موثری برعهده داشته باشند.
اگر صفحات پر افتخار انقلاب را ورق بزنیم بی تردید نقش موثر عشایر ایران اسلامی چه در مبارزات تاریخی قبل از انقلاب علیه رژیم های گذشته و چه در پیروزی های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و  به ویژه حماسه هشت سال دفاع مقدس به خوبی نمایان است.

عشایر سلحشور و وفادار به اسلام که تا قبل از انقلاب به عنوان مدافع اسلام با هیچ حاکمی سازش نکردند، پس از پیروزی انقلاب نیز دست یاری به سوی امام امت و ملت ایران اسلامی دراز کردند و برای دفاع از کیان اسلام و ترویج مبانی آن با دولت و ملت هم پیمان شدند.

عشایر طلایه داران اقتصاد مقاومتی هستند

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به نقش موثر عشایر در دوران دفاع مقدس گفت: این قشر زحمتکش در طول انقلاب دوشادوش آحاد مختلف مردم وفاداری، حمایت و پشتیبانی خود را از نظام و انقلاب اعلام کرده و همیشه در صحنه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه عشایر مردمانی غیور، شجاع، دلاور، وطن دوست و صبور هستند، افزود: این قشر زحمت کش با روحیه دفاعی، ایثار و فداکاری خود همواره به ندای رهبری لبیک گفته که گویای این مهم، تقدیم 201 شهید از سیستان وبلوچستان به انقلاب اسلامی است که برگ پرافتخاری برای عشایر این مرز و بوم به شمار می رود.

این مقام مسئول ادامه داد: عشایر طلایه داران اقتصاد مقاومتی هستند و در تحقق شعار سال "جهش تولید" نقش بسزایی ایفا کرده اند.

وی بیان کرد: حضور فعال و نقش موثر عشایر سیستان و بلوچستان در کار تولید و اشتغال و کمک به اقتصاد مقاومتی غیرقابل انکار و ستودنی است.

از توزیع بسته های معیشتی تا اهدای رایگان ماسک و لوازم خانگی

مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان استان افزود: از 24 تا 30 آبان ماه به عنوان هفته نقش عشایر در دوران دفاع مقدس نامگذاری شده که در این راستا با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به آماده سازی فضای شهر، برپایی ایستگاه های تب سنجی و فشار سنجی، تکریم خانواده عشایر، اجرای رزمایش کمک مومنانه و توزیع بسته های معیشتی، توزیع لوازم خانگی ویژه عشایر و همچنین برگزاری نشست نقش عشایر در برقراری امنیت پایدار و عطر افشانی قبور شهدا را در برنامه داریم، همچنین از ظرفیت فضای مجازی نیز در اجرای سایر برنامه ها استفاده خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: دربحث رزمایش کمک مومنانه بیش از 300 بسته معیشتی در بین عشایر توسط سازمان بسیج عشایری در حوزه زاهدان توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا نیز اقدام به توزیع ماسک رایگان در طرح های مشارکتی با سران و بزرگان طوایف کرده ایم، همچنین در برپایی ایستگاه های سلامت توسط خانه های بهداشت موجود در مناطق عشایری نیز علاوه بر تب سنجی اقدام به ارائه آموزش های لازم در مقابله با بیماری کووید-19 نیز خواهیم کرد.

وی بیان کرد: عشایر در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری و در بحث اقتصاد مقاومتی پیشرو بوده و توانسته سهم خود را به خوبی ایفا کنند، این قشر زحمت کش در راستای تحقق جهش تولید نیز گام های موثری برداشته که حمایت مسئولان امر از آنان، این فعالیت را که نقش چشمگیری در اقتصاد و اشتغال استان و کشور دارد، دو چندان می کند.

فروغی گفت: در طول سالیان متمادی عشایر همواره در تمامی صحنه ها حضور گسترده ای داشته و تا پای جان برای دفاع از کیان این مرز وبوم از هیچ کوششی دریغ نکرده به گونه ای که با حضور خود در تامین و حفظ امنیت پایدار مناطق مرزی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده اند. 

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1667220
ارسال نظر
نظرات