شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1399/08/23 شناسه خبر: 1666684

استعفای 2 مقام ارشد وزارت امنیت داخلی آمریکا تحت فشار کاخ سفید

استعفای 2 مقام ارشد وزارت امنیت داخلی آمریکا تحت فشار کاخ سفید
بعد از خانه‌تکانی دولت ترامپ در وزارت دفاع آمریکا، حالا به گفته منابع آگاه، دو مقام ارشد وزارت امنیت داخلی ایالات متحده هم با فشار کاخ سفید ناچار به استعفا شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گفته منابع آگاه، دو مقام ارشد وزارت امنیت داخلی ایالات متحده با فشار کاخ سفید، ناچار به استعفا شدند.

یکی از آن‌ها «برایان وِیر» است که به عنوان دستیار مدیر امنیت سایبری در بخش آژانس امنیت زیرساختی و سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا خدمت می‌کرد.

«والری بوید» دستیار وزیر در امور بین‌الملل این وزارتخانه نفر دیگری است که استعفا کرده است. وزارت امنیت داخلی آمریکا و کاخ سفید از اظهارنظر درباره این استعفاها خودداری کرده‌اند.

به گزارش سی‌ان‌ان، در نامه ویر خطاب به کارکنان این وزارتخانه واضح است که او خواستار استعفا نبوده و نوشته با اندوه فراوان پستش را ترک می‌کند.

این استعفاها در پی تغییرات گسترده در رده‌های بالای مقامات وزارت دفاع آمریکا رخ داده است. بنابر گزارش‌ها، چند نفر از مقامات ارشد غیرنظامی پنتاگون با افراد وفادار به دونالد ترامپ جایگزین شده‌اند. این تغییرات با اخراج «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در روز دوشنبه آغاز شد و به گزارش سی‌ان‌ان، مقامات ارشد پنتاگون در گفت‌وگو با این شبکه درباره وقایع روزهای آینده ابراز نگرانی کرده‌اند.

بر اساس گفته سه منبع آگاه «کریستوفر کِرِبس»، مدیر امنیت سایبری در بخش آژانس امنیت زیرساختی و سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا هم به دستیاران خود گفته که انتظار دارد کاخ سفید او را اخراج کند.

روزنامه گاردین نوشته با این وجود کربس پاسخی در این خصوص به خبر‌گزاری رویترز نداده و همچنین این آژانس و کاخ سفید در این باره اظهار‌نظری نکرده‌اند.

کربس که از سوی دولت آمریکا به این سمت گماشته شده، وظیفه ایمن‌سازی فرآیند رأ‌ی‌گیری را بر عهده دارد و از سوی مقامات دموکرات و جمهوری‌خواه این کشور برای مدیریت انتخابات مورد تمجید قرار گرفته است.

با این حال ترامپ در توییتی جدید سیستم رأی‌گیری آمریکا را وحشتناک، نادرست و ناایمن توصیف کرد و نوشت این سیستم باعث شد ده‌ها هزار رای او دزدیده شده و به بایدن تعلق گیرد.

رئیس‌جمهور مستقر آمریکا پیشتر هم مدعی شده بود ۲.۷ میلیون رأی قانونی او در سراسر این کشور حذف شده‌اند.

ترامپ نوشت: «گزارش: [شرکت] دومینیون ۲.۷ میلیون از آرا ترامپ را در سراسر کشور حذف کرده است. تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد ۲۲‍۱۰۰۰ رأی پنسیلوانیا از رئیس‌جمهور ترامپ به بایدن تغییر داده شده است. ۹۴۱۰۰۰ رأی ترامپ حذف شده است. ایالت‌هایی که از سامانه‌های شرکت دومینیون استفاده کرده‌اند ۴۳۵ هزار رأی را از ترامپ به بایدن تغییر داده‌اند.»

شرکت توییتر زیر این پیام ترامپ برچسبی را منتشر کرد و نوشت: «این ادعا درباره تخلف انتخاباتی، مورد مناقشه است.»

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد و طبق برآورد رسانه‌های آمریکایی و اعلام بایدن، او پیروز انتخابات شده است. این در حالی است که تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح و تهدید کرده تعیین تکلیف انتخابات را به دیوان عالی آمریکا می‌کشاند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1666684
ارسال نظر
نظرات