شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 10:17 منتشر شده در مورخ: 1399/08/13 شناسه خبر: 1663332
کارشناس مسائل بین‌الملل مطرح کرد؛

گسل اجتماعی واشنگتن/ آمریکا توان بدست آوردن قدرت سابق خود را ندارد

گسل اجتماعی واشنگتن/ آمریکا توان بدست آوردن قدرت سابق خود را ندارد
بیگدلی گفت: واشنگتن بر خلاف گذشته خود، امروز دچار یک نوع گسل‌های اجتماعی شده، گسل‌هایی که بین مردم و دولت در این کشور به وجود آمده است و دیگر نمی تواند قدرت سابق خود را بدست آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی بیگدلی، کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس گفت:  آمریکا قدرت گذشته خود را از دست داده است، امروز  آمریکا دیگر آن قدرت دهه 50، 60 و 70 دنیا نیست که آن قدرت سابق را داشته باشد و در هر جای دنیا دست به کودتا و انقلاب بزند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز آمریکا در نقطه سروری بر دنیا نیست، افزود: درست است از لحاظ اقتصادی شاید هنوز آمریکا در وضعیت خوبی باشد، اما آمریکا بر خلاف گذشته خود امروز دچار یک نوع گسل های اجتماعی شده، گسل هایی که بین مردم و دولت در این کشور به وجود امده است، از این نظر آن همبستگی های ملی و ارزش های که بر آمریکا حاکم بوده امروز در این کشور از بین رفته است.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اظهارت و استدلال های بایدن کاندید ریاست جمهوری آمریکا، گفت: حیثیت و پرستیژ آمریکا نسبت به گذشته از بین رفته و واشنگتن دیگر نمی تواند قدرت سابق خود را بدست آورد، آمریکا در جهات مختلف کمی با تزلزل و انحطات مواجه شده است و جامعه آمریکا آن یکدستی و وحدت خود را امروز از دست داده است.

بیگدلی در تکمیل این مطلب، با اشاره به اختلافات و بحث نژاد پرستی موجود در آمریکا، افزود: اختلافات و نژاد پرستی در آمریکا از گذشته وجود دارد، در مناظرات انتخاباتی شاهد بودیم که ترامپ حتی حاضر به عذر خواهی از سیاه پوستان نشد، این اختلاف از گذشته در آمریکا وجود داشته و در آینده نیز از بین نخواهد رفت.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1663332
ارسال نظر
نظرات