شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1399/08/08 شناسه خبر: 1661904

نامه رئیس حماس به 5 هزار شخصیت؛ وحدت، هدفی راهبردی است

نامه رئیس حماس به 5 هزار شخصیت؛ وحدت، هدفی راهبردی است
رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه نامه‌هایی برای پنج هزار شخصیت شناخته شده فرستاد و ضمن هشدار درباره توطئه‌های کنونی علیه مسأله فلسطین، تحقق وحدت را هدفی استراتژیک خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه پیام‌هایی برای پنج هزار نفر از شخصیت‌های برجسته، شخصیت‌های مجتمع مدنی، کادرهای سرشناس زنان، نویسندگان و فرهنگیان فرستاد تا آنها را در جریان تحولات مربوط به گفت‌وگوی ملی فلسطینی قرار دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، السنوار در نامه خود بر موضع همیشگی حماس که مبتنی بر دیدگاه ثابتش برای وحدت فلسطینی است، تأکید کرد و گفت، تحقق وحدت فلسطینی هدفی راهبردی است که از هیچ تلاشی برای تحقق آن فروگذاری نمی‌شود.

وی افزود، حماس حجم خطرات و تهدیدات علیه مسأله فلسطین را درک می‌کند و به همین دلیل برای بسیج تمام توان ملت فلسطین جهت مقابله با «معامله قرن»، اشغال اراضی کرانه باختری و عادی‌سازی روابط تلاش می‌کند.

این پیام شامل جزئیاتی مهم از مسیر گفت‌وگوی ملی و اقداماتی است که تا کنون در زمینه دیدار میان گروه‌های فلسطینی در چارچوب گفت‌وگوی فراگیر انجام شده است.

السنوار مخاطبان این نامه را به حمایت از وحدت ملی با مواضع تأثیرگذار خود در جامعه فراخواند و تأکید کرد، مرحله آینده شامل دیدارهای بیشتری خواهد شد که همبستگی تلاش‌های ملی و مردمی را می‌طلبد.

السنوار در پایان تصریح کرد، رهبری حماس در قلب و مرکز تمام تلاش‌ها و مواضع ملی-فلسطینی است که توطئه‌های اشغال اراضی و عادی‌سازی را مردود می‌داند .

اخیرا حماس و فتح به دنبال ملاقات رهبرانشان با یکدیگر در کشورهای ترکیه، قطر و لبنان درصدد نزدیکی روابط با یکدیگر و رفع شکاف داخلی فلسطین به منظور برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین برآمدند.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1661904
ارسال نظر
نظرات