شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661724
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد؛

راه‌اندازی ۲ کارخانه زباله‌سوز نوشهر و گلوگاه تا پایان امسال/ باز هم یک وعده جدید برای یک پروژه ۷ ساله!

راه‌اندازی ۲ کارخانه زباله‌سوز نوشهر و گلوگاه تا پایان امسال/ باز هم یک وعده جدید برای یک پروژه ۷ ساله!
حسینعلی ابراهیمی گفت: تا پایان امسال کارخانه 200 تنی زباله سوز نوشهر و کارخانه 40 تنی زباله سوز گلوگاه، قطعا راه‌اندازی می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرای کارخانه‌های زباله‌سوز و کمپوست در استان مازندران، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده، احتمال راه‌اندازی چند کارخانه تا پایان امسال وجود دارد.

وی افزود: کارخانه نوشهر در حال حاضر آماده است و اینکه برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری آن چه زمانی صورت می‌گیرد از سوی استانداری تعیین تکلیف می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، خاطرنشان کرد: در خصوص کارخانه زباله‌سوز ساری نیز مسئولان قول دادند که تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

ابراهیمی بیان کرد: در حال حاضر با حضور و فعالیت یک شرکت دانش بنیان با سرمایه‌گذاری 100 درصدی بخش خصوصی، پای کار آمده است و یک واحد 40 تنی در گلوگاه را آماده بهره برداری کرده است؛ تست‌ها را هم انجام داده است و با توجه به مشکلاتی که در زیر ساخت‌ها مثل آب، برق، گاز و غیره دارد، به محض مرتفع شدن، به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: نیروگاه‌های نوشهر و گلوگاه آماده است و تا پایان امسال قطعا به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، ادامه داد: اما پروژه ساری، قول اتمام سال تا پایان امسال داده شده است اما اینکه تا چه اندازه در عمل، تحقق پیدا کند باید منتظر بمانیم.

ابراهیمی اعلام کرد: در حال حاضر، 27 سایت رسمی پسماند در استان در دست اجرا است که در طرح جامع، 9 نقطه مکان یابی شد و لذا در هریک از نقاط بسته به نیاز استان، نیروگاه زباله سوز و در نقاطی کارخانه کمپوست احداث می‌شود و این کارخانه‌ها به صورت زنجیره‌ای به هم مرتبط هستند.

وی در پاسخ به این سوال که با گذشت 7 ماه از سال جدید، آیا از روند پیشرفت پروژه‌های پسماند در استان راضی هستید؛ گفت: با ورود یک شرکت دانش بنیان به این پروژه، امیدواری‌ها برای پیشرفت و اتمام کار افزایش پیدا کرده است و امیدورایم به زودی شاهد اتفاقات خوبی در این بخش باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تاکید کرد: تا پایان امسال کارخانه 200 تنی زباله سوز نوشهر و کارخانه 40 تنی زباله سوز گلوگاه، قطعا راه اندازی می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: اما برای تکمیل برخی بخش‌ها مثل تصفیه خانه شیرابه در گلوگاه مشکل شیرابه نداریم اما در نوشهر، موضوع شیرابه و راه اندازی تصفیه خانه یک موضوع بسیار مهم است که باید احداث شود تا این پروژه تکمیل شود.

وی متذکر شد: راه‌اندازی کارخانه ساری نیز بسته به اراده متولیان و پیگیری مجموعه مدیران شهرداری مرکز استان دارد تا در آینده ای نزدیک شاهد راه‌اندازی این پروژه نیز باشیم.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: اراده منسجمی در میان مجموعه مدیریت شهری برای تکمیل پروژه‌ها دیده نمی‌شود و اگر پیگیری‌های کارگروه پسماند و محیط زیست نباشد، کار تا این اندازه به جلو نمی‌رفت.

گفتنی است پروژه احداث کارخانه زباله سوز ساری، بیش از 7 سال است که به طول انجامیده است و این تاخیر، هزینه‌های هنگفتی را بر دوش دولت گذاشته است.

این پروژه تاکنون با صرف اعتبار چند برابری از برآورد اولیه این پروژه، به بهره‌برداری نرسیده است و امید می‌رود این پروژه نیز بنا بر اعلام مدیران شهری تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1661724
ارسال نظر
نظرات