شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661557
محمودی خبر داد:

تصویب شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه مجلس

تصویب شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه مجلس
سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: ‌در نشست امروز کمیسیون مصوب شد نمایندگانی که در رأی‌ها رأی مخالف، موافق و ممتنع می‌دهند و یا در رأی‌گیری شرکت نمی‌کنند، در معرض نمایندگان قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کمیسیون قرار داشت و ماده 119 آئین‌نامه مجلس در این باره اصلاح و تصویب شد. 

وی افزود: در ماده 119 آمده است که هیأت رئیسه موظف است تا مجلس را به وسایل الکترونیکی مجهز و به وسیله این سیستم الکترونیکی تعداد رأی‌گیری تعداد حاضران و آرای موافقان و مخالفان مشخص شود. 

سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در اصلاحیه‌ای که در نشست امروز در این ماده اعمال شد، در زمان انتشار رأی موافقان و مخالفان اسامی نمایندگان موافق و مخالف و کسانی که رأی ممتنع دادند و یا در رأی‌گیری شرکت نکردند در معرض دید نمایندگان قرار می‌گیرد. 

محمودی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه چنانچه سیستم الکترونیکی دچار مشکل باشد رأی‌گیری‌‌های از طریق قیام و قعود و یا از طرق دیگر انجام می‌شود. تمدید این مدت با تصویب مجلس انجام می‌شود. 

وی افزود: طبق این مصوبه انتشار آرا در مواردی که به تشخیص هیأت رئیسه جنبه قشری، صنفی و یا منطقه‌ای دارد مجاز نخواهد بود.

 

انتهای پیام/ک

منبع: فارس

https://old.dana.ir/1661557
ارسال نظر
نظرات