شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1399/08/06 شناسه خبر: 1661362
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران اعلام کرد؛

واریز 1.5 میلیارد تومان از حقوق معوقه ناجیان غریق تا پایان هفته/ یک میلیارد باقیمانده به‌زودی تسویه می‌شود

واریز 1.5 میلیارد تومان از حقوق معوقه ناجیان غریق تا پایان هفته/ یک میلیارد باقیمانده به‌زودی تسویه می‌شود
علی رجبی با بیان اینکه حقوق یک ماه ناجیان تا پایان این هفته به حساب‌شان واریز می‌شود، گفت: مجموع مطالبات ناجیان در مازندران بابت حقوق دوماه فعالیت، نزدیک به 2.5 میلیارد تومان است که 1.5 میلیارد تومان از این بدهی را تا پایان این هفته پرداخت می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رجبی وندچالی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین اقدامات در خصوص پرداخت حقوق معوقه ناجیان غریق مازندران، اظهار کرد: از چهار ماه فعالیت ناجیان غریق استان، دو ماه به آن‌ها پرداخت شد و دو ماه دیگر به آن‌ها بدهکاریم و در تلاش برای پرداخت مابقی مطالبات‌شان هستیم.

وی با بیان اینکه ناجیان غریق استان مازندران طی این مدت زحمت فراوانی کشیدند و گلایه‌هایشان نیز به حق است و ما می‌پذیریم؛ افزود: تاخیر در پرداخت حقوق معوقه ناجیان به این دلیل است که کشور اعتباراتی برای سواحل دریا نمی‌گذارد، چرا که طرح دریا تنها در 5 استان کشور اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: متاسفانه برای حقوق ناجیان غریق در استان‌های شمالی، اعتباری وجود ندارد و ما باید با مراجعه متعدد به تهران و پیگیری‌های مستمر، اعتباری را بابت حقوق و دستمزد ناجیان بگیریم.

رجبی وندچالی ادامه داد: در میان این استان‌ها، بیشترین ساحل را استان مازندران دارد و حداقل ما 1.5 میلیارد تا 2 میلیارد تومان ماهانه اعتبار نیاز داریم تا از ناجیان پشتیبانی و حقوق آن‌ها را پرداخت کنیم.

وی عنوان کرد: ما در سواحل استان مازندران نزدیک به 950 ناجی غریق استفاده می‌کنیم و حقوق و پشتیبانی از این تعداد افراد مشغول به فعالیت، اعتبار و پول لازم دارد و چون اعتباراتی برای این موضوع در سطح ملی دیده نشده، لذا از زمانی که مصوب گرفته می‌شود تا زمان پرداخت، زمان زیادی را می‌برد که مشکلاتی از این دست رخ می‌دهد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، حقوق یک ماه ناجیان تا پایان این هفته به حساب‌شان واریز می‌شود و حقوق یک ماه باقیمانده نیز تا پایان ماه بعد به حساب ناجیان واریز می‌شود.

رجبی وندچالی در پاسخ به میزان طلب ناجیان غریق استان، اعلام کرد: مجموع مطالبات ناجیان بابت حقوق دوماه فعالیت، نزدیک به 2.5 میلیارد تومان است که 1.5 میلیارد تومان از این بدهی را تا پایان این هفته پرداخت می‌کنیم و یک میلیارد باقیمانده نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

وی متذکر شد:  طی سال جاری، به طور میانگین در دو ماه 450 نفر و در دو ماه دیگر 750 نفر از ناجیان غریق را به کارگیری کردیم و طی این مدت چهار ماهه، نزدیک به 540 نفر نجات پیدا کردند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، یادآور شد: در حال برنامه‌ریزی برای حل مشکل تخصیص بودجه به ناجیان غریق هستیم که هم برای طرح دریا سال آینده از همین حالا برنامه‌ریزی کنیم و هم دنبال اعتبارش باشیم تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

به گفته رجبی وندچالی، طی سال جاری نزدیک به 5 میلیارد تومان حقوق به ناجیان غریق مازندران پرداخت. شد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1661362
ارسال نظر
نظرات